Jump to content



Με στοχο τα 230-240ΜΗζ [ΚΗΧ2700Κ2/512, ΚΗΧ3200ΑΚ2/512 ή κατι αλλο?]


SlotKiller

Recommended Posts

Ειχα διαβασει στο παρελθον οτι οι KHX2700 και οι ΚΗΧ3000 εχουν καλα τσιπακια (ΒΗ5/6), αλλα δεν ειχα διαβασει τιποτα για τις ΚΗΧ3200. Απ οτι βλεπω οι 3000 εχουν σταματισει. Θελω να παρω ενα σετακι 2χ256 για nf7s με στοχο τα 230-240 (σε οποιαδηποτε timings). Ποια πιστευετε οτι θα βοηθησουν?

Βασικα 1γβ ηθελα, αλλα μαλλον κατω απο 280Ε δεν κατεβαινει και ειναι πολλα. Οσο για 512 μεχρι 150Ε. Οποιαδηποτε προταση ευπροσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

παλιά όλες οι KHX3000 είχαν BH-5/BH-6 τώρα πια όχι... αλλά υπάρχει περίπτωση να βρεις κομμάτια με αυτά ακόμα (αλλά πρέπει να είσαι έμπειρος να μπορείς να τις ξεχωρίσεις από το PCB και το step)... Γενικά σε KHX οι τελευταίες παρτίδες είναι CH-5/CH-6 ή relebaled...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αναφερεσαι στις A01? Απ οτι βλεπω ομως εχουν σταματησει και δεν ξερω αν θα βρω. Για τις 2700? Δεν ισχυει?

Και κατι αλλο, να παρω πακετο των 2 ή και 2 μονες τους να παρω θα ειναι το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

και δύο μόνες τους αν βρεις ξεχωριστά παίρνεις. Ναι στις KHX3000 οι Α01 με το κεφάλι στη μέση από την μία μεριά, και PCB με smd από την πάνω και fullάρισμένο από την κάτω είναι BH, (κατά 99%) τώρα για KHX3200 οι Α00 χωρίς κεφάλι ήταν σίγουρα. Για 2700 δεν έχω δει και δυστυχώς δε μπορώ να σου πω πως θα τις κόψεις με το μάτι...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω πως με μπερδεψες τωρα! Καπου ειχα δει απο ενα λινκ στο pctech φωτω απο 3000A01 αλλα δεν μπορω να την βρω τωρα. Τι εννοεις λεγοντας κεφαλι και τι ειναι το smd?

Ξερεις μαγαζια στην αθηνα που να εχουν στοκ ωστε να τις δω?

Α και κατι αλλο, αν υποτεθει οτι καταφερω και βρω BH, τα 230 τα πιανω σιγουρα εσι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουν ιδιο SPD στα 333 με την CMX512-3200C2 που εχω και μαλλον ειναι ΒΗ6. Η δικια μου εχει SPD 400 2-3-3-6 νομιζω, ελπιζω να ισχυει και για την KHX2700! Με 2.9V που δινει η νφ7 εχουν ελπιδα για 330-5?

Και κατι αλλο, αν υποτεθει οτι η 2700 (ΒΗ6) τρεχει στα 400 με 2-3-3-6 ενω η 3200 στα 400 2-3-2-6 (SPD), δεν θα πρεπει να εχει καλυτερα τσιπακια απο ΒΗ6? ή απλα καλυτερο pcb?

Link to comment
Share on other sites

κριμα για την corsair μου, χθες αγορασα νφ7ς. Αλλα οι κινγστονε ειναι για φιλο που δεν αγορασε ακομα μοβο. Δεν εχω ακουσει καλα λογια για αν7 και γι αυτο το λογο πηρα νφ!

Για 2χ256 μιλαμε γιατι δε παιζει ρευστο! Παντως πανακριβες ειναι, 76,5Ε η μια στο mgmanager.

Λες η 512 να παιξει dual channel με την corsir μου?

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. καμια φωτω στην πραξη παιζει? Την αντισταση που την στηριζει? δεν θα σπασει αν κρεμετε? αλλωστε για να μπορεσεις να μην αφοισεις ιχνη δεν μπορεις να πλησιασεις κολητηρι..

Και συγνωμη πρακτικα πως τα 2.6 θα γινουν 3.3 απο την αντισταση? κατι δεν καταλαβα καλα!

Συγνωμη που στα πρηζω, αλλα διαβαζω ταυτοχρονα και δεν εχω χρονο να τα ψαξω! :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.