Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

τελικα δεν αντεξα. αλλα ηθελα κατι μικρο ποιο διακριτικο dna40 0,8Ω

 

 

 Με γεια μπορεις να το βγαλεις μια φωτο διπλα διπλα με το βαμο σεταρισμενο για μια 18350 ?

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από fasttech:

 

Στις 27/10 μου στέλνουν Vamo V5 μαζί με λοιπά εξαρτήματα, συστημένο δέμα με tracking number.

Στις 01/11 μου στέλνουν  υγρά που παρήγγειλα έξτρα. Απλό δέμα, χωρίς tracking.

 

Το απλό δέμα έχει έρθει εδώ και 2-3 εβδομάδες και το συστημένο δεν έχει μπει ακόμα Ελλάδα...

 

Τους έστειλα μήνυμα προχθές και μου είπαν να περιμένω μια εβδομάδα ακόμα και αν δεν έρθει να επικοινωνήσω ξανά μαζί τους.

 

 

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα σε ολους τους ατμιστες!

 

λογο επεμβασης διαφραγματος ειχα μεινει ακαπνος κανα 2 βδομαδες.

ετσι ειπα να ξεκινησω ηλεκτρονικο. εχω μεινει τερμα ευχαριστημενος και μονο πλεονεκτηματα βρισκω.

 

το δικο μου ταπεινο σετακι σε σχεση με τα θηρια που εχετε αποτελειται απο aspire bdc et-s + ego energy 1300

 

υγρο hexo cell virginia 9αρι

Link to comment
Share on other sites

      Καλο το virginia (9ρια κανω και εγω . ) Aν μεινεις στο ηλεκτρονικο τσιγάρο μπορεις να παρεις μια rebuiltable υλοποιηση (battery mod mechanical η electronic + rebuiltable atomiser , και κρατας το υπαρχον για εξω κυριως εφοσον ειναι πιο stealthy )   Eμενα τουλαχιστο τα bdc δεν με αφησαν ικανοποιημενο . Χανουν αποδοση σχετικά γρηγορα , μικρη διαρκεια ζωης ενω τυχαινα και σε fault doa . 

 

      Σημερα πηρα και της hexocell natura το JAVA COFFEE . Και εχει αρκετα καλη γευση ( για τα γουστα μου ) . Ακομη ομως δεν εχω βρει καποιο καπνικο που να μου αρεσει πραγματικα . 

 

      virgina . maxxboro φερνουν αρκετα μπορω να πω. 

Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι να επιβαιβεωσω οτι ειναι μαπα ο bdc. το γυρισα σε black maba που εχει φθηνοτερα ανταλακτικα και αντεχουν περισσοτερο.

 

οσο αφορα τα υγρα πηρα ατμικη βαση και αρωματακι και φτιαχνω εγω, δηλαδη ριχνω αρωμα στη βαση.

 

βγαινει τελειως τσαμπα σε σχεση με τα ετοιμα και το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

   Κάποια στιγμή αργά η γρήγορα  ( αν δεν το γυρίσεις πάλι σε τσιγάρο ) θα δεις ότι τα rebuiltable είναι one way .

 

    Δλδ φτιαχνεις την αντίσταση μόνος σου με σύρμα  kanthal και βαμβάκι και δεν ξανασχολείσαι . Το μονο που θα κανεις θα ειναι το refill και μια στις χ μερες ( αναλογα το υγρο ) θα αλλαζεις το βαμβακι και με μια απλη κινηση θα καθαριζεις την αντισταση μετατρεποντας την σε new .  ( οχι οτι εχει κοστος να κανεις ενα new wrapping απλα να δεις τι απλο ειναι ) 

 

  

( 1:20 - 1:40sec ) 

 

  Επισης αν αποφασισεις για rebuiltable προτεινω αυτον τον κλώνο ( keyfun lite ) μιας και τον εχω και δινει απιστευτο χτυπημα και ποσοτητα ατμου . ( αν και οπως ειπε καποιος εχει πεσει και ο γνησιος πλεον και συμφέρει ) ειναι καθαρα προσωπικο θεμα . 

 

  https://www.fasttech.com/products/0/10006473/1700500-kayfun-lite-plus-v2-style-rebuildable-atomizer-4

 

 Kαι εδω το kayfun μου σεταρισμενο με το διαφανο τανκ ( ερχεται με μεταλικο + διαφανο ) και το vamo gunmetal black σεταρισμενο για μια 18350 

 

 fun_vamo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τι παραγγέλνω κ από που??Κάποιος να με βοηθήσει..απ αυτά τα λίγα που διάβασα για vamo με βλέπω...επισης παραγγελία από fasttech πόσες μέρες κάνει??από Ελλάδα προτείνετε μου κάποιο μαγαζί(online η οχι)Αθηνα να δω κόστος κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πες μας ποσα διαθετεις γιατι οι επιλογες ειναι πολλες και ποικιλουν σε κοστος.

Απο fasttech η παραγγελια για να ερθει κανει περιπου 20 μερες.

Ελληνικα μαγαζια θα σου προτεινα το fabvape, vapeland, atmosfaira και replace-smoke.

To vamo v5 ειναι μια καλη επιλογη και δοκιμασμενο.

Εχουν βγει και νεοτερα μοντελα με παραπανω watt αλλα πιστευω πως και το v5 για νεο ατμιστη ειναι μια χαρα.

Απο εκει και περα αν θες να πας σε κατι πιο μικρο και μαζεμενο, μονοδρομος ειναι το istick της eleaf (ειναι box και οχι mod τυπου σωληνα οπως το vamo).

Aπο ατμοποιητες γνωμη μου ειναι να πας σε ναυτιλο, ειτε τον mini ειτε τον μεγαλο.

Εναλλακτικα Kanger Mini Protank 3.

Ολα αυτα με τη προυποθεση πως ξεκινας τωρα το ατμισμα και δεν ψαχνεις για κατι πιο advanced.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πες μας ποσα διαθετεις γιατι οι επιλογες ειναι πολλες και ποικιλουν σε κοστος.

Απο fasttech η παραγγελια για να ερθει κανει περιπου 20 μερες.

Ελληνικα μαγαζια θα σου προτεινα το fabvape, vapeland, atmosfaira και replace-smoke.

To vamo v5 ειναι μια καλη επιλογη και δοκιμασμενο.

Εχουν βγει και νεοτερα μοντελα με παραπανω watt αλλα πιστευω πως και το v5 για νεο ατμιστη ειναι μια χαρα.

Απο εκει και περα αν θες να πας σε κατι πιο μικρο και μαζεμενο, μονοδρομος ειναι το istick της eleaf (ειναι box και οχι mod τυπου σωληνα οπως το vamo).

Aπο ατμοποιητες γνωμη μου ειναι να πας σε ναυτιλο, ειτε τον mini ειτε τον μεγαλο.

Εναλλακτικα Kanger Mini Protank 3.

Ολα αυτα με τη προυποθεση πως ξεκινας τωρα το ατμισμα και δεν ψαχνεις για κατι πιο advanced.

Διπλή τιμή Ελλάδα ο vamo??βλέπω καλά??Λοιπόν..λεω να πάρω κάτι μικρό(stealthy)-καλό από Ελλάδα για να έρθει γρήγορα -οχι box μέχρι κάνα 50αρι μαζι με παρελκόμενα -μπαταρίες -φορτιστές -ανταλλακτικά που μπορεί να χρειαστώ και μετά παραγγέλνω vamo από fasttech κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.