Jump to content



Περιεργο προβλημα...


firegarden

Recommended Posts

Εχω ενα Nec 2500A,Ρ4@1.6,mobo QDI Platinix 2a, 384mb sdram , Nero 6,Win XP.To προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης:Σε μερικες συγκεκριμενες εγγραφες που θα κανω ενω η εγγραφη θα γινει απροβληματιστα,οταν δοκιμασω να παιξω το δισκακι μετα την εγγραφη,αυτο μου παρουσιαζει μερικα προβλημα (CRC).Tο περιεργο ειναι αφενος οτι τα δισκακια που μου παρουσιαζουν το προβλημα τα θεωρω αξιοπιστα(Intenso, Taiyo Yuden) και αφετερου τα δισκακια που σε μενα βγαζουν προβληματα,σε αλλα drives (συμπεριλαμβανομενου ενος

Nec 2500A ενος φιλου!)παιζουν μια χαρα!!Π.χ. δοκιμασα να γραψω τα 12 τελευταια επεισοδια της 2η σεζον του 24 μαζι με τους υποτιτλους σε ενα δισκακι.Και τις 3 φορες που χρησιμοποιησα Ιντενσο,μου παρουσιαστηκε το ιδιο ακριβως προβλημα:Τα επεισοδια 23 και 24 δεν μου επαιζαν αλλα στο Νεκ του φιλου μου επαιζαν κανονικοτατα!!!Οταν μαλιστα,χρησιμοποιησα ενα SKC στο δικο μου ΝΕΚ για να κανω την ιδια εγγραφη,τοτε ολα πηγαν μια χαρα.Aφου δοκιμασα οποιο firmware υπηρχε και ειδα οτι το προβλημα συνεχιζει,τοτε το γυρισα πισω στο Πλαισιο,οπου κι εγινε αντικατασταση.Σημερα ομως που εβαλα το νεο drive επανω,βλεπω οτι παλι υπαρχει το ιδιο το προβλημα!!!Επομενως δε νομιζω να φταιει το ΝΕΚ αλλα κατι αλλο!Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα πραγματικα δεν εχω ιδεα για το τι μπορει να φταιει οποτε οποιαδηποτε ιδεα και βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.