Jump to content



ZALMAN HDD COOLER ZM-2HC1 αξίζει τα 29�?


DarkSaga

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1039&Nav_Section_Id=1039&Catalog_Id=1&Product_Id=151612&Merchant_Id=1&sts_cid=3

ατό τι λέει,αξίζει τα λεφτά του και να το έχει δοκιμάσει κανείς ας ποστάρει

εντυπώσεις...

post-130-1416071088,2679_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

DS, κρίνοντας από την θερμοκρασία που αναπτύσουν οι raptors, μπορώ να πω ότι να δώσεις χρήματα για ψύξη σκληρών, είναι υπερβολή.

Δεν νομίζω ότι παθαίνουν τίποτε και το μόνο κέρδος θα είναι οπτικό.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ψήνουν οι raptor αλλα stoye σεαγατε 7200.7 νομίζω ένα αυγό μάτι γίνεται πολύ γρήγορα....

ειδικά απο τα πλάγια πυρώνουν.

κατέβασα το hard disk temperature monitor αλλα δε μου δουλευέι...

ψάχνει για να δει αν υποστηρίζει μονιτοριν ο δίκσος και εξαφανίζεται.

υποθέτω δεν υποστηρίζει ε?

τον 7200/7@8oGB έχω

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο καλό με αυτό το Zalman είναι πως στηρίζεται στο κουτί με ελαστικά παρεμβύσματα (θέλει προσοχή όμως στο σφίξιμο στις βίδες) κι έτσι απορροφά τους κραδασμούς των δίσκων.

Από ψύξη, δεν λέει και πολλά από μόνο του. Αν όμως βάλεις ένα ανεμιστήρα να το "χτυπάει" ,έστω και με χαμηλές στροφές, είναι εντάξει.

Εγώ ήθελα να βάλω τον δίσκο σε θέση για 5.25" και προκειμένου να βάλω μια απλή βάση, έβαλα αυτό για να γλιτώσω και από τους κραδασμούς (εν γνώση μου πως δεν θα κέρδιζα τίποτε στη ψύξη)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.