Jump to content



Asus 4890 περιεργες θερμοκρασιες


XortoMagiko1416003512

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους εχω την παρακατω καρτα attachment.php?attachmentid=13804&d=1330123728&thumb=1

και οι θερμοκρασιες της σε idle κατασταση ειναι στους 91c το καπακι ανοιχτο και με 2 ανεμιστηρες το κουτι μεσα(ο ανεμηστηρας της καρτας δουλευει κανονικα).

Η καρτα δουλευει κανονικα δεν εχει δημιουργησει καποιο προβλημα απλα μου φανηκαν πολυ ανεβασμενες οι τιμες στην θερμοκρασια.

Παστα δεν εχω αλλαξει ακομα αλλα δεν νομιζω να μειωσει και τοσο πολυ την θερμοκρασια δλδ να πεσει στους 60-65 που εχω διαβασει οτι δουλευει σε αλλα ατομα.

Θα ηθελα την γνωμη σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

91 βαθμοι σε idle ειναι ακραιο..δλδ σε στρες ποσο φτανει, 130?καπου εκει πεθαινει η οποιαδηποτε καρτα..μαλλον εχει μαζεψει τοση σκονη, που δεν κανει επαφη η ψυχτρα, ή η παστα που ειχε, κ μαλλον καποιο λαστιχενιο pad εφυγε εντελως.Βγαλε την ψυχτρα, καθαρισε την, βαλε αλλη παστα, σιγουρα θα στη μειωσει παρα πολυ. Εκτος κι αν εχει προβλημα ο αισθητηρας κ λεει οτι να ναι θερμοκρασιες, που αμφιβαλλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω την παρακατω καρτα attachment.php?attachmentid=13804&d=1330123728&thumb=1

και οι θερμοκρασιες της σε idle κατασταση ειναι στους 91c το καπακι ανοιχτο και με 2 ανεμιστηρες το κουτι μεσα(ο ανεμηστηρας της καρτας δουλευει κανονικα).

Η καρτα δουλευει κανονικα δεν εχει δημιουργησει καποιο προβλημα απλα μου φανηκαν πολυ ανεβασμενες οι τιμες στην θερμοκρασια.

Παστα δεν εχω αλλαξει ακομα αλλα δεν νομιζω να μειωσει και τοσο πολυ την θερμοκρασια δλδ να πεσει στους 60-65 που εχω διαβασει οτι δουλευει σε αλλα ατομα.

Θα ηθελα την γνωμη σας ευχαριστω πολυ!

Οπως ειπε και ο παραπανω ανοιγμα καθαρισμα παστα αλλαγη thermal pad

Αν και παλι δεν δεις διαφορα η προβλημα αισθητηρα η πολυ πιθανο η καρτα να ειναι στα τελευταια τις

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχε τοσο σκονη που δεν περναγε καθολου αερας και γιαυτο τοσο υψηλες θερμοκρασιες. Με τον πληρη καθαρισμο της καρτας απο την σκονη και αλαγη παστας η καρτα σε idle κατασταση πλεον δουλευει απο 58c-61c.

Σας ευχαριστω πολυ ολους

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.