Jump to content



HTPC κουτι με μεγαλα εντοσθια?


goku_dbz

Recommended Posts

Εχει κανεις κατι να προτεινει?

Θελω ενα "μικρο" κουτι (στυλ htpc, αυτα τα τετραγωνοειδη) για το σαλονι που να παιρνει ομως μεγαλη καρτα γραφικων και κανονικη μητρικη (m atx)....

τιμη σχετικα αδιαφορη φτανει να ικανοποιει τα πιο πανω κριτηρια! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κατι με στυλ, και δε σε πειραζει το υψος, δες και το Silverstone FT-03.

Το εχω, και κανει αυτα που λες, ακομα και 30cm καρτες γραφικων χωραει, μαζι με Noctua nh-d14 στο cpu...

Ακολουθει τη λογικη του Raven με τη μητρικη μετατοπισμενη ωστε οι εξοδοι να ειναι απο πανω...με οτι θετικα αυτο συνεπαγεται.

Γενικα με εχει ικανοποιησει αυτο το κουτακι με τις παροχες και το στυλ του, και θεωρω οτι συχνα το πιο σημαντικο ειναι να πιανει το κουτι λιγο χωρο στο γραφειο/πατωμα και δεν αποτελει προβλημα το υψος του, οποτε ειναι ο καλυτερος συμβιβασμος αυτος, ωστε να χωραει τα παντα και να μην ειναι τερας... Το στυλ ειναι υποκειμενικο, αλλα το ασημι εγω το ερωτευτηκα, Apple-ιζει πολυ, με την καλη εννοια, που δηλαδη οσο και να αντιπαθω την εταιρεια, σχεδιαστικα τους βγαζω το καπελο...

Link to comment
Share on other sites

Nox live II

Το έχω και παίρνει μεγάλες μητρικές και πιστεύω και μεγάλη κάρτα....(όχι γαϊδούρια αλλά μεγάλη).

Πολύ καλό κουτάκι.

πολυ καλο!

νομιζω μου ερχεται γαντι! θα το ψαξω λιγο περισσοτερο το βραδακι...!

Αν θες κατι με στυλ, και δε σε πειραζει το υψος, δες και το Silverstone FT-03.

Το εχω, και κανει αυτα που λες, ακομα και 30cm καρτες γραφικων χωραει, μαζι με Noctua nh-d14 στο cpu...

Ακολουθει τη λογικη του Raven με τη μητρικη μετατοπισμενη ωστε οι εξοδοι να ειναι απο πανω...με οτι θετικα αυτο συνεπαγεται.

Γενικα με εχει ικανοποιησει αυτο το κουτακι με τις παροχες και το στυλ του, και θεωρω οτι συχνα το πιο σημαντικο ειναι να πιανει το κουτι λιγο χωρο στο γραφειο/πατωμα και δεν αποτελει προβλημα το υψος του, οποτε ειναι ο καλυτερος συμβιβασμος αυτος, ωστε να χωραει τα παντα και να μην ειναι τερας... Το στυλ ειναι υποκειμενικο, αλλα το ασημι εγω το ερωτευτηκα, Apple-ιζει πολυ, με την καλη εννοια, που δηλαδη οσο και να αντιπαθω την εταιρεια, σχεδιαστικα τους βγαζω το καπελο...

δυστυχως το υψος ειναι προβλημα....κατα τα αλλα το κουτακι τα σπαει! κι εγω σε ασημι θα το επαιρνα:T:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο!

νομιζω μου ερχεται γαντι! θα το ψαξω λιγο περισσοτερο το βραδακι...!

δυστυχως το υψος ειναι προβλημα....κατα τα αλλα το κουτακι τα σπαει! κι εγω σε ασημι θα το επαιρνα:T:

εγώ συγκεκριμένα έχω το nox live I σε ασημί που το θες (και μένα μ'αρέσει πιο πολυ) αλλά δεν ξέρω που θα το βρεις στην Ελλάδα.

Ψάξτο λιγο. noxlive2.jpg

με το τηλεκοντρόλ ξεχνάς ποντικι-πληκτρολόγιο αν θες...δουλέυει τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

το καλο (ή κακο, θα δειξει...) ειναι οτι δεν ειμαι Ελλαδα! Γερμανια μενω τωρα!

βρηκα αυτο συγκεκριμενα

υγ: λιγο το υψος με απασχολει...θα ηθελα να ειναι 3-4cm πιο ψηλο για να εβαζα καμια tower 12αρα ψυκτρα...

Link to comment
Share on other sites

απο γερμανικο αμαζον κοιτα το antec fusion remote max.[ame=http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=antec+fusion+remote&x=0&y=0][/ame]

ειχα το μικρο του αδερφακι και οι εντυπωσεις πολυ θετικες.

επισης ριξε μια ματια απο silverstone μερια στις σειρες lascala and grandia αν θες,για να εχεις μια πιο ολοκληρωμενη αποψη :T:.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.