Jump to content



hdmi σε video in video out


Hurricane38

Recommended Posts

Γεια σε ολους.

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιοσ μετατροπεας απο hdmi σε video in video out.

Μου κανει και καρτα γραφικων με video in video out pci η pci express.Αν ξερει κανεις ας μου πει καθως επισης και που το πουλανε.

Link to comment
Share on other sites

ισως να κανω λαθος διατυπωση.Εχω ενα φιλο που δουλευει σε ραδιοφωνικο σταθμο και θελει μια καρτα γραφικων νεας τεχνολογιας αλλα που να μπορει να εχει video out για να λαμβανει σημα απο τον υπολογιστη στην καμερα η να βαζει βιντεο απο την καμερα στον υπολογιστη,δεν εχω καταλαβει ακριβως γιατι δεν εχω ασχοληθει με αυτα.Μια απλη καρτα γραφικων pci express με εξοδο video out μου κανει?

Link to comment
Share on other sites

ισως να κανω λαθος διατυπωση.Εχω ενα φιλο που δουλευει σε ραδιοφωνικο σταθμο και θελει μια καρτα γραφικων νεας τεχνολογιας αλλα που να μπορει να εχει video out για να λαμβανει σημα απο τον υπολογιστη στην καμερα η να βαζει βιντεο απο την καμερα στον υπολογιστη,δεν εχω καταλαβει ακριβως γιατι δεν εχω ασχοληθει με αυτα.Μια απλη καρτα γραφικων pci express με εξοδο video out μου κανει?

Μάλλον ζητάς video capture card.

Edit: Αν η κάμερα είναι ψηφιακή, η μεταφορά των δεδομένων μπορεί να γίνει και μέσω USB ή Firewire, οπότε αρκεί μια μητρική που να υποστηρίζει το ανάλογο πρωτόκολλο άνευ εξειδικευμένης κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.