Jump to content



WDTV HD GEN 1 Προβλημα...


athlon=greek

Recommended Posts

παίδες έχω αυτό το WD TV HD media player με σειριακό αριθμό WDAVP00BE και αντιμετωπίζω το εξής:

καθώς βάζω το usb stick στην θύρα του να κάνω update στο firmware δεν το διαβάζει και περνάει αμέσως στο Menu επιλογών.

Υπάρχει κάποιο site με modified firmware εκτός του b-rad;

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

το φλάσαρΑ εν τέλει με firmware απο το b-rad και όλα οκ!

Τώρα,χρησιμοποιώ ένα στικάκι level one wireless b/g/n αυτό:LEVEL ONE WUA-0614 150M WIRELESS N USB ADAPTER - WIRELESS - E-SHOP.GR αλλά δεν "πιάνει" την ip του thomson 585 v8,επίσης χρησιμοποιώ ένα asus wl600g και το ZTE ZXV10 H108L της tellas.

Το φλασάρισμα διορθώθηκε γιατι το δικό μου ειναι το wd tv HD και οχι το live:T:

Tι προτείνεις;:T:

Link to comment
Share on other sites

εμενα (με δοκιμη με πανω 10-12 stick) το μονο που δουλεψε ειναι το tenda w311u+.

Ειναι το μονο που καταφερα να συνδεθω χωρις προβλημα με ολα τα μενου του wireless settings ανοιχτα.:)

Link to comment
Share on other sites

εμενα (με δοκιμη με πανω 10-12 stick) το μονο που δουλεψε ειναι το tenda w311u+.

Ειναι το μονο που καταφερα να συνδεθω χωρις προβλημα με ολα τα μενου του wireless settings ανοιχτα.:)

Με ποιό router κάνεις ζεύξη με το usb toggle;:T:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό router κάνεις ζεύξη με το usb toggle;:T:

επίσης,με το Media player βλέπεις κάποια επιλογή μέσα απο το μενού τού που αφορα το wifi stick;

Παρεπιπτοντως το tenda w311u+ δεν "έκατσε" σε εμένα!:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.