Jump to content



amd Ερωτηση για θερμοκρασιες...


Tarlac

Recommended Posts

Εχω εναν 6100 amd και αντι τη μαμα ψυκτρα χρησιμοποιησα μια ψυκτρα απο τους phenom.Tην εχω βαλει, εχει κουμπωσει κομπλε αλλα επειδη δεν εχω βαλει τα windows, γιατι ειναι καινουργιο το συστημα kαι πρεπει να κανω format κτλ,φοβαμαι μηπως σηκωσει θερμοκρασια και καει!!Αν και πιστευω οτι αφου κουμπωσε λογικα θα λειτουργει.Μητρικη εχω την gigabyte FXA-UD3 αν βοηθησει αυτο.Αν μπορειτε να μου δωσετε ενα χερι βοηθειας σας παρακαλω:rolleyes: πιο κατω εχω link απο τις ψυκτρες

απο phenom cooler http://www.techreaction.net/wp-content/uploads/2010/05/cool_AMD_Phenom_Black_edition_heatsink_fan.jpg

απο τον 6100 cooler http://media.bestofmicro.com/system-Buider-2009-Gaming,C-5-224645-13.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ψυχτρα που εχεις βαλει ειναι πιο καλη απο αυτη που ειχε μεσα.αληθεια εχει τετοια ψυχτρα ο 6100?αυτην ειχαν οι διπυρηνοι athlon II - phenom II (και οι τετραπυρηνοι athlon II νομιζω).

δεν θα εχεις προβλημα.παρολλα αυτα,μπες bios και τσεκαρε τις θερμοκρασιες απο εκει πριν γραψεις windows.

Link to comment
Share on other sites

Η ψυχτρα που εχεις βαλει ειναι πιο καλη απο αυτη που ειχε μεσα.αληθεια εχει τετοια ψυχτρα ο 6100?αυτην ειχαν οι διπυρηνοι athlon II - phenom II (και οι τετραπυρηνοι athlon II νομιζω).

δεν θα εχεις προβλημα.παρολλα αυτα,μπες bios και τσεκαρε τις θερμοκρασιες απο εκει πριν γραψεις windows.

Θα το τσεκαρω αν και πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα....Κοιτα οι phenom σηκωναν υψηλες θερμοκρασιες γι'αυτο ειχαν αυτες τις ψυκτρες μαλλον αυτη η γενια των ''μπουλντοζων'' ειναι πιο cooooool.. :) Η photo που εβαλα για τον 6100 εχει καποιες διαφορες απο τη μαμα,στο αυτοκολλητο και στο κλιψακι που σφραγιζει!! :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.