Jump to content



580 gtx temps


saiz

Recommended Posts

καλησπερα!!

Εχω ενα θεμα με την θερμοκρασια της καρτας γραφικων και θα ηθελα την βοηθεια σας

Τον τελευταιο καιρο παρατηρω ανεβασμενη την θερμοκρασια στην καρτα γραφικων!!

εχω την 580 gtx msi twinfrozer ii

στα game dead island,shogun2,trine 2, η καρτα στο hwmonitor πηγενει max 80c αυτα τα game εχω βαλει τον τελευταιο καιρο

To περιεργο ειναι οτι στο furmack 1.9.2 σε 1080p στο 15λεπτο τεστ παει μεχρι 74c ειχα την εντυπωση οτι θα επρεπε να αναβαζει περισσοτερο θερμοκρασια απο τα game, δεν ξερω αν παιζει ρολο που στο furmakc καθολη την διαρκεια του τεστ τα fps ειναι max mexri 19

H ερωτηση μου ειναι αν ειναι φυσιολογικες οι θερμοκρασιες διοτι δεν εχω συνηθησει να βλεπω 80c σε παιχνιδια

Δεν εχω κανει καθολου oc

Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανησυχεί την ίδια έχουμε τόσο πήγαινε και μένα 75-80 ανάλογα το game και στο furmack ήταν όπως τα λες . Παίζει ρόλο και το κουτί που την έχεις βάλει και η εξωτερική θερμοκρασία χώρου που ανεβαίνει όσο πλησιάζει το καλοκαίρι όπου σίγουρα θα δεις να ανεβαίνει και άλλο η κάρτα σου. Μέχρι 85 καλά είσαι πιο πάνω δεν θα ήταν καλό και θα πρέπει να κάνεις κάτι για καλύτερη ροή αέρα στο κουτάκι σου .

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την ενημερωση!!

Αλλα δεν ειχα συνηθησει να την βλεπω τοσο ψηλα,πχ badefield 3, bataman 2, πηγενε μεχρι 72c και στο furmack 68c

Tωρα παρατηρησα στα τελευταια παιχνιδια που εβαλα μπαμ κατευθειαν 80c παραξενευτηκα τρεχω και το furmack και εκει ειδα μια ανοδο

παντος υψηλες μου φαινονται

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.