Jump to content



SEAGATE ST31500341AS


xkabamarux

Recommended Posts

Εχω τον δισκο ST31500341AS, Serial: 9VS0G4J6, Firmware: CC1G με αυτα τα στοιχεια.

Στο seatools μου εμφανιζει στο τεστ short DST fail. Τι σημαινει αυτο;

Εχει τη τελευταια εκδοση firmware οπως μπορειτε να δειτε και παραπανω. Partition εχει μονο ενα, δηλαδη εμφανιζεται ως G. Δεν τον εχω χωρισει σε επι μερους αλλα διαμερισματα.

Σε ενα προγραμα ονοματι HDD Health μου εμφανιζει ως υγεια του δισκου 63%.

Γενικα ο δισκος δεν ειναι σε καθημερινη χρηση. Δεν ειναι πανω στο μηχανημα μονιμα απο τοτε που τον αγορασα.

Η εκδοση λειτουργικου ειναι τα windows 7 ultimate.

Γνωριζει καποιος τι μπορει να συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστει χαζο αυτο που θα ρωτησω, αλλα πως κανουμε τη διαδικασια του rma ;

Αν μπορεις καποιος να απαντησει με λεπτομερεια διοτι δεν εχω κανει ποτε την εν λογω διαδικασια.

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Hard Drives | Seagate πας στο warranty και δινεις το σειριακο και το μοντελο του δισκου σου σου λεει μεχρι ποτε εχεις εγγυηση σου ζηταει και το error code το βαζεις και σου γραφει μετα που το στελνεις...
Link to comment
Share on other sites

Ο δίσκος δε σου κάνει κανένα μεταλλικό ήχο; Εμένα έκανε αλλά η πλάκα είναι ότι δούλευε!! Δεν ολοκλήρωνε όμως το format. Εσένα φορμάτεται ο σκληρός;

Κανει κανονικα τα παντα. Δεν εχει κανει μεχρι τωρα κατι περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.