Jump to content



κουφο νετ προβλημα


bourlas1416003173

Recommended Posts

εχω ενα λαπτοπ και ενα δεσκτοπ οποτε τα εχω συνδεσει με αναστροφο καλωδιο

μεχρι χτες ολα οκ και εκανα copy apo το ενα στο αλλο με totalcommander (ενα προγραμμα σαν τον εχπλορερ αλλα με δυο παραθυρα) και με ταχυτητα 7-8 μβ το δευτερολεπτο ετσι λεει τουλαχιστον

σημερα παω να κανω το ιδιο και πιανει 50-60κβ ?

ειναι δυνατον?

τι μπορει να τρεχει

δοκιμασα και απο εχπλορερ αλλα τα ιδια 100μβ μου βγαζει 38 λεπτα

υπαρχει καποια επιλογη για να μειωνεις το bandwidth?

και τα δυο με xp sp1 και ολα τα critical updates

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξε καλά το καλώδιο , δες μήπως έχει τσακίσει κάπου κι αν πατάνε καλά τα φισάκια στις υποδοχές.Μου έχει τύχει να έχω δει το ίδιο πρόβλημα λόγω καλωδίου.Ενώ δούλευε το δίκτυο και φαινόταν συνδέσεις στα 100mbs στη μεταφορά αρχείων πήγαινε σαν να τα έιχα συνδεδεμένα με modem 2400 . Αλλαξα το καλώδιο και ως δια μαγείας όλα γίναν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα το καλωδιο δεν ειχε τιποτα εβαλα και αλλο παλι τα ιδια

απλως παρατηρησα οτι αν απο το λαπτοπ τραβηξω αρχεια του δεσκτοπ οκ 7-8μβ

αν ομως απο το δεσκτοπ κανω αντιγραφη αρχεια του λαπτοπ τοτε 50-60κβυτε 100 φορες ποιο αργα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι φταιει μαλλον ειναι στοιχειωμενο το pc

αλλα τελικα αν στα properties και στις δυο καρτες δικτου (Intel sto centrino laptop) kai intel sth mobo abit-ic7-max3 (g@m0 την ιντελ και τα bug της) αλλαξω το link speed apo auto detect se 100mbps/full duplex ολα οκ

τωρα γιατι αυτο εγινε ξαφνηκα απο τον ιανουαριο που εχω σεταρει αυτο το δικτυακι

κανεις δεν ξερει σοφε murphy

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.