Jump to content



Καινουργια vga 1080p


Billys

Recommended Posts

Λοιπον επειδη πουλησα την 275...ψαχνομαι για καινουργια καρτα τωρα..το ξερω οτι δεν ειναι η καταλληλη περιοδος αλλα δυστυχως δεν μπορω να περιμενω αλλο.(ειμαι με μια asus 4850hd ενος φιλου αλλα δεν την παλευω αλλο)

Σκεφτομαι να παω σε αυτην..η οποια μου βγαινει 227 ευρω(τιμολογιο)

VGA :: nVidia GeForce GTX 570 GS 1.28GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gainward) (4260183362012) - Visionstudio.gr

αλλα στα υποψην ειναι και αυτη VGA :: ATI Radeon HD6950 CoolStream 2GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI Dual Mini-DP (Club 3d) (CGAX-69548A2) - Visionstudio.gr

καλη επιλογη κ η 7850 αλλα δεν ψινομαι ιδιαιτερα..

Για να σας πω την αληθεια παντα προτειμουσα τις nvidia κ θελω παλι να παω σε nvidia...το μονο που με ανησυχει ειναι τα θεματακια που ειχαν οι 570(reference) με τα vrms..

Bottleneck ναι θα υπαρχει αλλα σχετικα συντομα θα παω σε sandy..:T:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση..λοιπον η 570 εφαγε ακυρο..

Ειμαι αναμεσα σε 560 Ti GTX 448 (VGA :: nVidia GeForce GTX 560 Ti 448 Cores Limited Edition 1.28GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gainward) (4260183362456) - Visionstudio.gr)

η Ati 6950-6970(used)..

Οσο για την αλλαγη ναι εχεις δικιο..χρειαζεται που κ που..παντως η 560 448 στα review που ειδα, τις περισσοτερες φορες ειναι πανω απο 6950 κ μερικες φορες κ απο 6970...

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπα την 560 448. Πάρα πολύ καλή τιμή και την 6950 την πατάει χαλαρά. Αν την κλοκάρεις και λίγο θα τρώει σκόνη και η 6970. Πραγματικό vfm. Βοttleneck δε νομίζω να χεις με q6700 στα 3,5. Αλλά αυτό είναι κάτι που θα φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα και εγω θα πηγαινα σε κατι καινουργιο και οχι Used..!! Βρηκα ομως ενα λινκ δεν ξερω κατα ποσο μπορει να βοηθησει...Δεν εχω δει καποια review της 560 αλλα ριξτε μια ματια..1! GeForce GTX 560 Ti 448 vs Radeon HD 6970 – Performance Comparison Benchmarks @ Hardware Compare

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα την gainward 560 ti 448..

Με την διαθεσιμοτητα ελπιζω να μην υπαρξει καποιο προβλημα γιατι το vision studio εχει κατι θεματακια..με πηραν τηλ κ μου ειπαν μετα την πρωτομαγια θα κανουνε παραλαβη...

Θα δειξει εκανα καλη επιλογη πιστευω..

thankss..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να σαι καλα φιλαρακι..στην ουσια μου βγηκε 180 € γιατι γλυτωνω το φπα...οποτε ειναι αστερι για αυτα τα λεφτα..

Αν και μετανιωσα που πουλησα την 275..ελεγα να βγαλω κ το καλοκαιρι κ μετα να κοιτουσα για καινουργια αλλα οκ νταξει δεν εγινε κ τπτ..:yu:

Εξυπηρετικοι παντως στο vision studio(1η φορα παιρνω απο κει)..κανενα προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.