Jump to content



αερας η νερο ?


matteus

Recommended Posts

Γεια σας εχω τον ι7 3820 και ψυξη Cpu Cooler Intel BXRTS2011AC for Intel Socket 2011.

coretempscrdi.png%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us"]coretempscrdi.png

Oταν παιζω games φτανει και 54C και σκεφτομαι εφοσον ερχεται και πολυ ζεστο καλοκαιρι να αλλαξω σε υδροψυξη.Κουτι εχω το corsair 300R και απο οτι διαβασα σε αρκετα reviews η H100 δεν χωραει στο συγκεκριμενο κουτι.Οποτε βαδιζω προς corsair Η70 Η ιντελ solution, το θεμα ειναι αξιζει να δοσω 60 ευρω? Θα δω διαφορα στην θερμοκρασια του cpu μου ?. Διαβασα οτι σε ολα αυτα τα κιτς η αντλια παραγει εναν θορυβο.

Μηπως να επιλεξω μια αερα τουμπανο ? θα χωραει να μπει ομως?

Εχω την x79GD45(8d) η οποια εχει 8 θεσεις μνημης + οι μνημες μου εχουν παθητικες ψυκτρες απο πανω.

Οποια βοηθεια δεχτη κυριως με ενδιαφερει να μαθω θερμοκρασιες απο καποιον που εχει τα συγκεκριμενα κιτ υδροψυξης η εστω καποια με αερα.

Link to comment
Share on other sites

Οι 54C δεν ειναι μεγαλη θερμοκρασια. Οποτε και ετσι οπως εισαι να μεινεις δεν θα εχεις κανενα προβλημα ακομα και το καλοκαιρι.

Αερα τουμπανο δεν μπορεις να επιλεξεις γιατι θα εχεις προβλημα με τις μνημες. Οποτε η μονη σου επιλογη ειναι η Η70.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι λιγο πιο ανεβασμενες οι θερμοκρασιες απο εναν 2700 επηδει ειναι μεγαλυτερο το cpu, παραθετω ακομα μια φωτογραφια σε load συνθηκες οτι εγραψε το core temp.

blablaj.pngξερεις κανα αλλο προγραμμα για να τεσταρω cpu μην το καψουμε μονο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.