Jump to content



Z-5500 Μπροστινό-Αριστερό ηχείο δεν παράγει ήχο


NikMark

Recommended Posts

Παίδες, έχω το σύστημα 4+ χρόνια και ενώ δούλευε άψογα με την X-Fi μου, ξαφνικά αντιλήφθηκα πως το συγκεκριμένο ηχείο δεν παράγει ήχο... Δεν φταίει το ηχείο, ούτε το καλώδιο, καθώς άλλαξα θέσεις και δουλεύουν όλα. Το πρόβλημα πρέπει να προέρχεται από τη σύνδεση Front-Left στο Sub-woofer.

Τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να το πάω κάπου ας πουμε να το ελέγξουν/διορθώσουν; Κάποια ιδέα ή κάποιος που ήρθε αντιμέτωπος με το συγκεκριμένο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι άκυρος τελείως όμως

Εδώ και πόσο καιρό παιδευόμουν και το είχα παρατήσει το θέμα τελικά... Έκοψα καλώδια, έβγαζα-έβαζα κ.λπ. και εν τέλει το πράσινο καλώδιο ήταν μισο-βαλμένο στο POD... Γι΄αυτό έπαιζε μόνο το δεξί... Πως μου ήρθε ξαφνικά, βασικά πως δεν το είχα ελέγξει τόσο καιρό, είναι πέρα απ΄τη λογική. :wall: Τα γλυκούλια μου δε με πρόδωσαν εντέλει!

Αν θέλετε διαγράψτε το παίδες... και ξανά-μανά :wall:

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο από την κάρτα ήχου στα ηχεία το τσέκαρες;

Ίσως κάποιο "καρφί" δεν έχει μπει καλά ή βγήκε από πιθανή μετακίνηση του κουτιού!

Επίσης στο panel της X-Fi μήπως είναι κλειστό το ηχείο;

Edit: Είχα γράψει το μήνυμα στο κινητό,αλλά μου έκανε κόλπα το net και άργησε να ανέβει! :slap:

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δοκιμασε να κουνησεις το φυς και να δεις αν ακούγεται ήχος .

Δοκιμασες αν στον πίνακα έλεγχο παίζει στερεοφωνικα ;

Μπορείς να ανοιξης τα ηχεία;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.