Jump to content



πρόβλημα ψύξης σε HIS 9600pro


kagelar34

Recommended Posts

έστειλα την κάρτα για rma την "εφτιαξαν" και μου την πάσαραν.Μετά από μισή ώρα παιχνίδι υπάρχει πρόβλημα στν κάρτα μαυρίζει η οθόνη και αυτό δεν γίνεται όταν βάζω έναν ανεμιστήρα πάνω της (του σπιτιού)...Μπορώ να΄βγάλω την ψύκτρα και να βάλω πάστα? κρατιέται με πλαστικά κλιψάκια σαν αυτά που έχουν οι μητρικές για να κρατθούν στο κουτί .

Θα επηρεάσει αυτό την εγγύηση ?

γενικά αν βάζουμε πάστα σε επεξεργαστεές-και άλλα τι παίζει με την εγγύηση????

έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ??

Link to comment
Share on other sites

αρχικά τί πρόβλημα είχε?

σου έστειλαν την ίδια πίσω?

γιατί δεν την επιστρέφεις πίσω σαν ελλατωματική?

γενικά έχω την εντύπωση πως κάποιες αντιπροσωπίες το "παίζουν" αυστηρές λέγοντας ότι η αφαίρεση ψύχτρας επηρεάζει την εγγύηση αλλά είναι κάτι που σπάνια μπορούν να αποδείξουν...

εδώ υπάρχουν άπειρα περιστατικά με κάρτες που κάηκαν από υπερβολικό σφίξιμο μπλοκ υδρόψυξης ή από νερό και πέρασαν rma...

η γνώμη μου είναι ότι ίσως δεν πατάει καλά η ψύχτρα. ΑΝ πατάει μάλλον έχει πρόβλημα ο πυρήνας, ίσως από προηγούμενη υπερθέρμανσή του (το έχω πάθει)

η πάστα δύσκολο να βοηθήσει καθώς εδώ δε μιλάμε για να κερδίσεις μερικά mhz σε oc αλλά για το αν θα σου δουλέψει σε default...

δώστη πίσω και μάλιστα με σαματά!

Link to comment
Share on other sites

αρχικά ψιλοέφταιγα εγώ καθώς έπεσε ένα ανεμιστηράκι πάνω

μου είπαν ότι θα την φτιάξουν είπα οκ γιατί το μόνο που έγινε ήταν να ξεκολλήσει η ψύκτρα

φοβάμαι μην τους στείλω και μου την ξαναστείλουν πάλι την ίδια και πληρώνω τα μεταφορικά κάθε τρεις και λίγο

με τους επεξεργαστές-πάστα-εγγύηση τι παίζει?άλλο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Γενικως μπορεις να αφαιρεις τα παντα απο καθε hardware το ζητημα ειναι μετα οταν ερθει η κακια η ωρα να μπορεσεις να τα ξαναφτιαξεις οπως ηταν οταν τα αγορασες,αν τα καταφερεις δεν υπαρχει περιπτωση να σου την πουν.Αρα μην πετας τιποτα.Εννοειται οτι δε θα τους πεις τι ακριβως εκανες!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.