Jump to content



6850 και θεμα με catalyst


Dant3

Recommended Posts

Λοιπον, εκει που επαιζα(οχι και κανενα απαιτητικο παιχνιδι,ενα battle for middle earth)εφαγα μπλε οθονη με σφαλμα στους οδηγους.τελος παντων για να μην πολυλογω ημουν με 12.4(αν και gpu z και catalyst λεγαν 12.3 αν και μου ειχε βγαλει μηνυμα για αναβαθμιση οταν ειχα 12,3 για τους 12.4 και την εκανα).τους εβγαλα τους ξαναπερασα και τωρα οτι ρυθμισεις κανω δεν μου τις αποθηκευει.με επανεκκινηση ειναι λες και τους εβαλα πρωτη φορα.ασε που ειτε βαλω 12.3 ειτε 12.4 μου γραφει παντου οτι εχω 12.3

wtf?

οταν κανω απεγκατασταση διαγραφω φακελους απο παντου registry κτλ.

επισης στο msconfig κατι amd external event και amd fuel manager να τα εχω απενεργοποιημενα?κανουν τιποτα?

τελος στη καρτελα αποδοση μου βγαζει το overdrive παταω αποδοχη και μετα εξαφανιζεται τελειως η καρτελα και δεν μπορω να την εχω τουλαχιστον στο 850/1100 που την ειχα!!

Link to comment
Share on other sites

anyone?τουλαχιστον κανας τροπος να διαγραφουν τα παντα σχετικα με ατι στον υπολογιστη?γιατι την δουλεια μαλλον κατι που ξεμενει μετα την απεγκατασταση ,το κανει...

Link to comment
Share on other sites

οταν κανω απεγκατασταση διαγραφω φακελους απο παντου registry κτλ.

Τωρα "μου" τα χαλασες.....

Με εγκατεστημενο τον driver, πηγαινε στο παραθυρο εντολων, γραψε cmd και στο παραθυρο που θα ανοιξει δωσε την εντολη REG QUERY "HKLM\SYSTEM" >>"c:\system.lst" , θα περιμενεις μερικα λεπτα να τελειωσει και μετα στειλε μου το αρχειο c:\system.lst με ενα e-mail.

Οχι για τον AMD Phenom II, αυτη η εκδοση, λειτουργει υπο προυποθεσεις.

Για τους AMD, η 7.0.2 σε λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα "μου" τα χαλασες.....

Με εγκατεστημενο τον driver, πηγαινε στο παραθυρο εντολων, γραψε cmd και στο παραθυρο που θα ανοιξει δωσε την εντολη REG QUERY "HKLM\SYSTEM" >>"c:\system.lst" , θα περιμενεις μερικα λεπτα να τελειωσει και μετα στειλε μου το αρχειο c:\system.lst με ενα e-mail.

.

Μου λεει οτι δεν εχω δικαιωματα.

δοκιμασα παντως και τον unistaller σου και εκει το ιδιο μου ελεγε.

διαχειριστης ειμαι

Link to comment
Share on other sites

λοιπον με την ιδια ακριβως καρτα,λειτουργουσα καμια βδομαδα αψογα με τους εργοστασιακους που εδιναν στο cd.αναβαθμιζω μετα σε 12.3(νομιζω) και λειτουργουσαν επισης αψογα.τελος ξαναβαθμιζω σε 12.4 και εδω και καμια εβδομαδα παρατηρω ασταθειες.4/20 βιντεο που θα παρακολουθησω στο Youtube θα σταματησουν και θα μου πεταξει μηνυμα(το προγραμμα οδηγησης σταματησε να ανταπροκρινεται και μπλα μπλα μπλα...).ολες οι αναβαθμισεις εγιναν μεσα απο το catalyst οποτε υποθετω ειναι για μια ακομα φορα καποα unstable εκδοση του catalyst

Link to comment
Share on other sites

Αν σου λεει οτι δεν εχεις δικαιωματα για να εκτελεσεις μια απλη εντολη αναγνωσης, τοτε πως μπορεις και σβηνεις τα παντα απο την registry οπως ειπες ?

Κοιταξε αν εχεις κανει disable το UAC, - κι αν οχι, καντο.

Active administrator, δεν εισαι....

ολες οι αναβαθμισεις εγιναν μεσα απο το catalyst οποτε υποθετω ειναι για μια ακομα φορα καποα unstable εκδοση του catalyst

Αν εννοεις μεσα απο το upgade πεδιο του CCC, αυτη η μεθοδος δεν ειναι η καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μου σε παρακαλω αυτο που σου ειπα...

Κοιταξε αν εχεις κλεισει το UAC με την εντολη msconfig, αν οχι κλειστο.

Η εντολη που σου εδωσα και το αποτελεσμα της ειναι πολυ σημαντικο για να δω ποια σημεια της registry εχουν προβλημα.

Ειναι ο μονος τροπος με το οποιο μπορω να βρω το προβλημα σου και να σε βοηθησω να το λυσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου λεει οτι δεν εχεις δικαιωματα για να εκτελεσεις μια απλη εντολη αναγνωσης, τοτε πως μπορεις και σβηνεις τα παντα απο την registry οπως ειπες ?

Κοιταξε αν εχεις κανει disable το UAC, - κι αν οχι, καντο.

Active administrator, δεν εισαι....

εκανα εκτελεση ως διαχειριστης.ναι μεν την εκτελει αλλα δεν μου βγαζει κατι μετα.να βρω το αρχειο χειροκινητα απο registry να στο στειλω?

εντι.ενταξει το πεταξε στο σκληρο δισκο,στειλε μου ενα πμ που να στο στειλω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.