Jump to content



VGA για HTPC


apotsi

Recommended Posts

Λέω να βγάλω την "δαπανηρή και θορυβώδης" ATI 4870 1GB από πάνω από το HTPC μου και να την αλλάξω με αυτή:

ASUS GT 520 Silent

Καλή δεν είναι; Η χρήση θα είναι επί τω πλείστον για αναπαραγωγή ταινιών και σειρών HD και FullHD σε τηλεόραση FullHD Plasma και λίγο Internet. Παιχνίδια δεν παίζω λόγο Plasma. Σπάνια θα βάλω παιχνίδι εκεί.

Να την πάρω λέτε; Κάποια άλλη άποψη;

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά προσοχή οι Nvidia δεν περνάνε ήχο απο το HDMI. Ίσχυε παλιότερα δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

Εγώ θα πρότεινα κάποια φτηνή ati5450 με 30€

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως ήχο παίρνω από την οπτική κατευθείαν στο home cinema. Δεν με ενδιαφέρει ο ήχος από τη κάρτα γραφικών. Καλή πληροφορία όμως. Σίγουρα ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

asus gt430 silent (Gainward gt430 silent στα 65~ ευρώ) είναι ότι καλύτερο για htpc....full ριθμίσεις σε ότι player θέλεις και χαμηλή κατανάλωση.

Μία 6570 είναι εξίσου καλή απο το άλλο στρατόπαιδο.

Ενα πολύ καλό htpc GPU shootout :triniti:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είσαι.Και πληροφοριακά η συγκεκριμένη κάρτα παίζει δοκιμασμένα χωρίς κανένα πρόβλημα pes 12,street fighter x tekken,nba 2k12 χωρίς πρόβλημα στα 1920*1080,οπότε ρίχνεις και κανένα παιχνιδάκι με τους κολλητούς όποτε γουστάρεις

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν την θες για παιχνιδια παρα μονο για ταινιες κοιτα την μικροτερη εκδοση οπου θα σε καλυψει κανονικοτατα σε full hd..

Μια διαφορετικη λυση.. Γτ δεν ψαχνεσαι για κανα accelero s1 οπου είναι passive να το βαλεις στην 4870 και να εισαι το ιδιο αρχοντας...μεταχειρισμενο που ειχε παρει το ματι μου ειχε και με 10-15 ευρω

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορεις να φτασεις την 6570 (με δδρ5) παρε αυτην.

Νομιζω 63Ε εχει ετοιμοπαραδτοη στο μultirama (βασει site).

Το "προβλημα" ειναι οτι δεν βγαινει passive..(δε ξερω απο θορυβο τι κανει.)

Αλλιως η γτ430 ειναι η επομενη επιλογη..που βγαινει και σε passive αλλα ακριβοτερη απο την 6570.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.