Jump to content



Mushkin με tccd review (παντα με gay voltage)


Georgesod

Recommended Posts

Το Motherboard που τις έχω δεν έχει VoltMod και έτσι έχω max 2.85 τις έχω δοκιμάσει και μεχρι 3 βολτ και ακούνε αλλά όχι σαν τις ΒΗ.Δές πόσο πήγαν στο Mobo του Soki

εδώ

Στο δικό μου που δίνει ελάχιστο 3v πήγαν με SuperPi stable...Δεν δίνω για την ώρα παραπάνω τάση γιατί δεν ζεσταίνονται ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ και μπορεί να ανατυναχτούν χωρίς να το πάρω χαμπάρι...:tomato::T:

post-203-1416071120,3051_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε ότι στου Soki το P4P800 όταν ενεργοποιούσες Pat τά έπεζε και δεν μπορούσαμε να δουλέψουμε..ίσως λόγο bios! Έμένα όλα OK με P4P800-E Deluxe !! και μάλιστα αρκετά καλά !!!Στα 264 περνάει με Dual Channel ώρες Memtest error Free !!! Επίσης δές πόσο πήγε σε Single η κάθε μία στου Soki !! Μετα με 2.5-3-3-7 πήγε 277 mhz+. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πάνε αυτές στα review !!!

post-203-1416071120,3278_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μία με τα χάλκινα CoolerMaster...:p Πραγματικά η θερμοκρασία εκεί όταν τις φυσάει ένας 8άρης fan στα Mhz αυτά είναι με τα βίας 35 !!!! Ρε έχω πάθει πλάκα! Ούτε SDRam τόσο κρύες !Καμία σχέση σε τεμπ με ΕΒ !!!:p

post-203-1416071120,3399_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:) Το έχω διαπιστώσει αυτό ! Μάλλον όχι εγώ αλλά το δάχτυλό μου που έπαθε και ένα μικό ατύχημα τήν ώρα που ακούμπησε EB στα 255 με 3.1 volt και χωρίς FAN !! Δεν ξανακάνω απόπειρα !! Tι λές Zyx καλά δεν πήγαν οι TCCD ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.