Jump to content



ειναι καρτα γραφικων;


def

Recommended Posts

καλημερα παιδια,εδω και 2 μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι καρτα γραφικων.Μπουταρι κανονικα το pc μολις μπει στα win η οθονη ανα 10 δευτερα μαυριζει και επανερχεται ενα αλλο που προσεξα ειναι το τρεμει κιολας.ΑΛΛΑΞΑ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ,ΑΛΛΑΞΑ ΟΘΟΝΗ,ΜΝΗΜΕΣ και παλι τα ιδια,καμια γνωμη αλλη...:flower:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φταιει και το καλωδιο vga/dvi/hdmi.Μπορει να του εχουν χαλασει καποιες επαφες/πινακια.Επισης μπορει να εχει πιασει σκονη η θυρα vga/dvi/hdmi πανω στην gpu και για αυτό να στα κανει αυτά..(Η δευτερη περιπτωση με την σκονη συνεβη σε γνωστο μου)

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φταιει και το καλωδιο vga/dvi/hdmi.Μπορει να του εχουν χαλασει καποιες επαφες/πινακια.Επισης μπορει να εχει πιασει σκονη η θυρα vga/dvi/hdmi πανω στην gpu και για αυτό να στα κανει αυτά..(Η δευτερη περιπτωση με την σκονη συνεβη σε γνωστο μου)

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

ναι αλλά δεν θα έπρεπε να του τα κάνει αυτά και την στιγμή που φορτώνουν τα windows;

δοκίμασες άλλη κάρτα στο πισι σου; αν μπορείς βάλε την κάρτα σε ένα άλλο πισι να δεις αν κάνει και εκεί τα ίδια! τουλάχιστον να εντοπίσουμε που είναι το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι και άσχετο αλλά σε ένα πισι που είχα η οθόνη έπαιρνε σήμα όποτε γούσταρε! βιαστικά να αλλάξω κάρτα αλλά τελικά έφταιγε το mobo

βρες μια άλλη κάρτα και δοκίμασε την στο πισί σου για να λύθει η απορία!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις/εγκαταστήσεις ξανά τους drivers της κάρτας πριν δοκιμάσεις κάποια άλλη.

Μήπως είχε πειράξει κάποια ρύθμιση για τις pci στο bios;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.