Jump to content



HP NC360T - Intel® PRO/1000 PT και high CPU utilization


crmaris

Recommended Posts

έβαλα την παραπάνω κάρτα σε ένα PC και μόλις έβαλα τους drivers της Intel (Intel® PRO/1000 PT Dual Port) έχω περίπου 20% CPU utilization με αυτό το process να ευθύνεται WmiPrvSE.ΕΧΕ.

Με το που κάνω disable το Windows Management Instrumentation όλα στρώνουν αλλά χάνω τα advanced options από το configuration της κάρτας.

Ξέρει κανείς καμιά λύση?? Επίσης γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω drivers από το site της HP. Μου πετάει "Unable to access the network" o browser.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα οδηγούς για 2008 r2 από εδώ:

HP NC360T PCI Express Dual Port Gigabit Server Adapter*-* Download drivers and software - HP Business Support Center

Τα management pack της ΗΡ περνάνε διάφορους agents και σαβούρα, κοίταξε τι σου χρειάζεται και πέρνα τα απαραίτητα.

Τι χρειάζεσαι από τα advanced, teaming;

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να τους κατεβάσω σε γαμώτο!! Γίνεται να τους ανεβάσεις κάπου για να τους πάρω. Έχω Win 7 X64. Thankss :)

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν είχε σχέση με την κάρτα δικτύου αν και κατά περίεργο τρόπο αυτή προκάλεσε αυτή τη συμπεριφορά.

Ο φταίχτης ήταν το Drive Meter Software στα Gadget apps!!!! Με καθαρό μυαλό μου πήρε μόλις 5 λεπτά για να βρω τη λύση!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.