Jump to content



Διαφημίσεις σε Chrome;


Jerry007

Recommended Posts

Σήμερα παρατήρησα πολλές διαφημίσεις όπως αυτήν να εμφανίζονται σε άκυρα σημεία των σελίδων που ανοίγω σε Chrome.

Έτρεξα το Spybot S&D και μπορώ να πω ότι προς έκπληξη μου βρήκε πολύ πράγμα (57 στοιχεία!!!) τα διέγραψα όλα, έκανα καθαρισμό αλλά συνέχισα να τα βλέπω. Το ξανά έτρεξα και βρήκε άλλα δύο στοιχεία "doubleclick" τα οποία και αυτά διαγράφτηκαν. Όλα αυτά με κλειστό τον Chrome.

Και συνέχισα να τα βλέπω. Εμφανίζονται πάνω σε εικόνες, ή "πρασινίζουν" λέξεις και όποτε κάνω hover από πάνω εμφανίζεται ένα παραθυράκι.

Έτρεξα Spybot S&D, Malware Bytes, CCleaner, Avast και διέγραψα όλη την προσωρινή μνήμη του Chrome. Συνεχίζουν να εμφανίζονται.

Για του λόγου το αληθές:

v4gWr.jpg

VVgWp.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάποιο extension τρέχει από πίσω

και εγώ είχα ακριβώς το ίδιο σήμερα αλλά διέγραψα όλα τα σαβουρο-extension μου και έστρωσε

δυστυχώς δεν ξέρω ποιο ακριβώς έκανε την ζημιά γιατί είχα πολύ σαβούρα χωρίς να ξέρω τι κάνει το κάθε ένα

Link to comment
Share on other sites

Από ο,τι φαίνεται, αυτός Fast Save 1.1 Chrome extension adding ads and causing havoc | ferGeeks - Guides fer Geeks ήταν ο ένοχος...

ΜΠΡΑΒΟ!!

ήταν και αυτή η μπούρδα μέσα στα πολλά!!

το περίεργο είναι ότι δεν θυμάμαι να το είχα κατεβάσει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.