Jump to content



Περί ομοφυλοφοβίας κλπ


Wizard!

Recommended Posts

Απέχω πολύ καιρό από τη συζήτηση και τώρα το είδα αυτό, πραγματικά απορώ αν απαντά σε δικό μου post ή έκανες quote τυχαία το δικό μου.

Τότε γιατί αναγράφεις γενικότητες και standards του τύπου:

Που βρίσκεις το άτοπο;

Για σπάστο και ξαναρίχτο, σε ποιον τομέα θα είναι mentally ill το παιδί; Στον κοινωνικό; Στον σεξουαλικό; Που ακριβώς;

Σε ότι περιλαμβάνει μια σχέση με το αντίθετο φύλο

Δεν ξέρω σε ποιο ακριβώς σημείο σου έδωσα την εντύπωση ότι καταπονώ ή προσβάλω τη γυναίκα μου, ούτε καν αναφέρθηκα εκεί. Φετίχ δεν έχουν να κάνουν μόνο με τον τραυματισμό ή την πρόκληση πόνου, αλλά 1.002 πράγματα ακόμα.

Όπως γράφεις τάσσεσαι "υπέρ των από πάνω" προσπαθώντας να προσδώσεις στην λέξη μια κοινώς αποδεκτή έννοια. Σου απαντώ ότι πιστεύω στην ατομική για τον καθένα ερμηνεία και παραθέτω την δική μου.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι είναι δικαίωμα σου να θεωρείς ομαλό ή ανώμαλο οτιδήποτε.

ΥΓ Θα σε χάλαγε να περιμένεις λίγο ακόμα να φύγει το δίσεκτο; : P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply
Που βρίσκεις το άτοπο;

Εφόσον δεν είναι κανόνας, δεν είναι άτοπο; Εσύ από τη μία πετάς ένα στανταρέ αποτέλεσμα και από την άλλη μου απαντάς ότι οι άνθρωποι δεν είναι μηχανές.

Σε ότι περιλαμβάνει μια σχέση με το αντίθετο φύλο

Ότι δηλαδή οι σχέσεις σου είχαν ως παράδειγμα την ερωτική σχέση του πατέρα σου με τη μητέρα σου; Θεωρώ ότι ο νέος/η νέα μέχρι την εφηβεία δεν παίρνει τέτοια ερεθίσματα, όταν δε αρχίσει η εφηβεία, έχει ήδη αρχίσει να "μιλάει" με το πουλάκι του :whistling

ΥΓ Θα σε χάλαγε να περιμένεις λίγο ακόμα να φύγει το δίσεκτο; : P

Συνεχίζω να μη σε καταλαβαίνω, μιλάμε για κάποιο προσωπικό μου θέμα, κάποια μου συνήθεια ή οικογενειακή κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν είναι κανόνας, δεν είναι άτοπο; Εσύ από τη μία πετάς ένα στανταρέ αποτέλεσμα και από την άλλη μου απαντάς ότι οι άνθρωποι δεν είναι μηχανές.

Ότι δηλαδή οι σχέσεις σου είχαν ως παράδειγμα την ερωτική σχέση του πατέρα σου με τη μητέρα σου; Θεωρώ ότι ο νέος/η νέα μέχρι την εφηβεία δεν παίρνει τέτοια ερεθίσματα, όταν δε αρχίσει η εφηβεία, έχει ήδη αρχίσει να "μιλάει" με το πουλάκι του :whistling

Συνεχίζω να μη σε καταλαβαίνω, μιλάμε για κάποιο προσωπικό μου θέμα, κάποια μου συνήθεια ή οικογενειακή κατάσταση;

Δηλαδή το ΒΔ δεν είναι κατεύθυνση; Πρέπει οπωσδήποτε να σου πούμε μοίρες;

Για σένα η σχέση είναι η ερωτική συνεύρεση; Επειδή για μένα πρωτίστως είναι όλα τα υπόλοιπα. Για ρίξε μια ματιά στα ζευγάρια που χωρίζουν να καταλάβεις πόσο δύσκολο είναι το θέμα.

Απαντάς μετά από κάτι μήνες και δεν έχουμε δικαίωμα να το σχολιάσουμε επειδή είναι προσωπικό σου θέμα;

Έλεος ρε Γιάννη ! Πολύ μυγιάγγιχτος έγινες !

Link to comment
Share on other sites

χαχα, δεν παρεξηγήθηκα, αλλά δεν έπιασα το πνεύμα σου, αντιθέτως ρώτησα και θεώρησες ότι παρεξηγήθηκα. δεν πειράζει, μου το εξήγησε άλλος και ίσιωσα, move on.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.