Jump to content



αλλαγη φανς σε cosmos S


NooDle

Recommended Posts

Τα coolermaster τα 12αρια αυτα με τα 6+Ε τα βαρέθηκα :p

Θελω κατι πιο αποδοτικό για 3πλο 12αρη ψυγειο και αλλα 3 για του κουτι. (Θα δω διαφορα)

Μπροστα-πίσω και κάτω

Σκέφτομαι για αυτα εδω Φωτιζόμενος λευκός ανεμιστήρας PWM 120 χιλ. Enermax Cluster UCCL12

τα ξερει κανεις ?

οποιαδήποτε αλλη πρόταση-παρατήρηση δεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

ουτως ή αλλως με 3-4 ανεμιστηράκια δε φωτίζεται επαρκώς ένα κουτί. μια ledοταινία χρειάζεσαι για φωτισμό.

τα clusters ειναι πολυ ωραία ,αποδοτικα και ήσυχα , ιδανικα για case fans σε κατακόρυφη τοποθέτηση.

για το ψυγείο χρειάζεσαι ανεμιστήρες με πολυ στατική πίεση ( >2.0mmH2O ) .

Link to comment
Share on other sites

6 fans είναι στο σύνολο..

Αυτα ομως που με ενδιαφέρουν πιο πολύ ειναι του ψυγείου γιατί τα coolermaster των 6Ε που έχω επάνω δεν τα βλέπω και πολυ της προκοπής

Λεντοταινια δεν το είχα σκεφτεί...

ΥΓ τα enermax που δειχνω δεν κανουν ? τα χεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

τα coolermaster είναι τα sickleflows? αν ναι απο άποψη απόδοσης σε ποσότητα αέρα ειναι καλά αλλά έχουν σχετικα χαμηλή στατική πίεση=> δεν προτείνονται για ψύξη ψυγείου.. απο άποψη θορύβου υστερούν όπως επίσης κ το γεγονός οτι είναι τύπου sleeve-bearing που σημαίνει οτι αν τοποθετηθούν οριζόντια παράγουν περισσότερο θόρυβο κ αυξάνονται οι τριβές με αποτέλεσμα τη μείωση ζωής τους.

εγώ για το ψυγείο θα σου πρότεινα akasa viper ,akasa stealth , scythe gt , corsair SP120 High Performance Edition.

τους enermax clusters δεν τους έχω δοκιμάσει αλλα απο τα χαρακτηριστικά τους δε μου φαίνονται ιδανικοί για ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.