Jump to content



Πώς μεταφερω mac mail σε windows outlook, γινεται?


gaig

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.

Μετα απο σχεδον 3 χρονια συμβιωσης με ενα ΜΒΡ, ζητησα απο την εταιρεια ενα μηχανημα με windows γιατι δεν την παλευα αλλο με το mac office.

Τωρα, ομως, πρεπει να μεταφερω ολα μου τα email στα windows. Και δεν εχουν μεινει στον server.

Εψαξα αρκετα στο νετ τις τελευταιες μερες, αλλα δεν βρηκα καποια λυση. Για την ακριβεια, δεν μπορω να κανω export το mac mail σε ενα format που θα μπορει να το κανει import το widnows outlook.

Και μιλαμε τωρα για 3 χρονων email, εχω τα παντα εκει μεσα!! Απ ο,τι καταλαβαινεται, ψιλοκαιγομαι

Σκεφτηκα μεχρι και να τα προωθησω ολα στον εαυτο μου, αλλα δεν ειναι λυση αυτη.

Οποτε θελω να ρωτησω την κοινοτητα αν το εχει καταφερει κανεις? (το αντιθετο ξερω οτι γινεται)

Αν μπορει κανεις να βοηθησει.. με σωζει :jump:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις export τα μηνυματα σε .eml ? Αν ναι υπαρχουν προγραμματα που φτιαχνουν .pst (MS Outlook Personal Folder Files). Τα κανεις import και εισαι ετοιμος.

Στο ΜΒΡ, σε ποιο προγραμμα εχεις τα mail ?

Link to comment
Share on other sites

Εκει εχεις επιλογη για export ;

μπορω να κανω archive mailbox και να βγουν inbox,sent,etc σε .mbox files. Αυτα δεν μπορω να τα κανω import στο outlook.

Παντως ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Δε φανταζεσαι τί προβληαμ ειναι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.