Jump to content



Novell & VM για SQL


swatoner

Recommended Posts

Καλημέρα,

Δεν ξέρω αν κάποιος ασχολείται με novell.

Αλλά με ενδιαφέρει να στήσω ένα Virtual Machine που να τρέχει Windows με SQL και μια εφαρμογή.

Δεν ξέρω αν γίνεται γιατί ψάχνοντας δεν βρήκα τίποτα αλλά μπας και έχει κανείς καμια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στησει σε XEN πλατφορμα, 4 x 2008Rr2, το ενα Domain contr, ενα backup DC, ενα με SQL κ ενα Με Terminal Services. Αρα σιγουρα γινεται και σε vmWare !

Τα παντα γινονται, αρκει το physical μηχανημα να ειναι δυνατο αρκετα ωστε να κανει process αυτα που θες :)

Link to comment
Share on other sites

Άλλο VMware και άλλο που θέλω πάνω σε Novell 6.5 να θέλω να στήσω Win2008R2 μέσω ενός Virtual Machine.

Γενικά ψάχνω τρόπο μέσω του ήδη Novell 6.5 να τρέξω SQL Server.

Εσύ σε Vmware έστησες απλά 4 VM servers το οποίο είναι απλό και λογικό...

Είτε εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος μέσα στο χαζό κεφάλι μου... :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις convert το Novel σε virtual machine και να το τρεχεις virtual ταυτοχρονα με τα 2008R2 ?

Μπελαλιδικο, αλλα θα δουλεψει

Αυτό είναι μια σκέψη που έχω ήδη κάνει απλά έψαχνα άλλο τρόπο για να το αποφύγω. Πρέπει να βρώ και σε τερματικό να τρέξω windows application

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.