Jump to content



Cover Letter μικρη βοηθεια


ea6gka

Recommended Posts

Μη το παρεις προσωπικα αλλα για τους περισσότερους εισαι-ειμαστε "ενας αγνωστος απο το ιντερνετ "

Tα link από γνωστά ιδρύματα δεν είναι αξιόπιστα;

Edit:

Δέχομαι αυτό που λες αλλά εγώ δεν είπα την γνώμη μου, έδωσα κάποια links τα οποία προσφέρουν πληροφορίες από "ειδικούς" πάνω στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Oxford University

Stanford University (προς το τέλος)

Harvard University Aπο τα μεγαλύτερα τρολλ του ακαδημαϊκού τομέα μαζί με την Οξφόρδη

Imperial College Το Imperial χρησιμοποιεί το vault.com για samples

Yale Law School

University of Edinburgh

MIT

UC Berkeley Law

New York University

Συνιστώ ιδιαίτερη επιφύλαξη με τα παραπάνω link γιατί είναι γνωστό πως όλα τα παραπάνω πανεπιστήμια δεν προσλαμβάνουν υπαλλήλους με γνώσεις στο HR για τα Career Services Departments αλλά αφήνουν τρολλ να γράφουν ότι θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λεει κατι το οτι εβαλες 3 λινκ που εχουν παραδειγματα.

Το 'Dear' δειχνει οικιοτητα την οποια δεν πρεπει να δειχνεις στην αρχη.

Kαλυτερα να μπει

'Attention Mr/Ms xxxxxx' σοβαρο και επαγελματικο

Εντιτ: Ισχυει και για το απο κατω ποστ

Πρoσωπικά παντού "Dear" το έχω δει, το "Attention" δλδ τι σημαίνει? "Προσοχή κυρίες και κύριοι":P.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τα θεωρώ άχρηστα και χάσιμο χρόνου. Όλος ο κόσμος 3-4 ίδια template χρησιμοποιεί που υπάρχουν online, τι θα καταλάβει ο εργοδότης δηλαδή; Έχω κάνει διάφορα interviews με πολύ μεγάλες εταιρείες κι ούτε μία δεν χρειάστηκε cover letter.

Όπως και να χει, καλή επιτυχία Γιώργη :D

Link to comment
Share on other sites

τι εντυπωση θα κάνεις σε μια εταιρεία αν ζηταει μαζι με cv και cover letter και εσυ βαρεθείς να κάτσεις να γράψεις έστω ένα του κ0λου...?έστω και να ψαξεις να βρεις ένα template και να το προσαρμόσεις...

next please..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.