Jump to content



LastWave


theoamd

Recommended Posts

Δοκίμασα και σε άλλο pc, μάταια όμως.

Έλαβα το ίδιο αποτέλεσμα.

Τι μπορώ να κάνω εφόσον δεν παίζει;

Χρειάζομαι επειγόντως μια εφαρμογή η οποία να παίρνει σαν είσοδο ένα σήμα και μέσω του αλγορίθμου MP(Matching Pursuit) να το αναλύει σε time-frequency.

Κάτι σαν αυτό για παράδειγμα applet — EEG.pl , το οποίο βέβαια ακόμη κι όταν έτρεχε δεν μου εμφάνιζε αποτελέσματα λόγω σφαλμάτων ασφαλείας(λογικά σύνδεσης με τον κεντρικό host)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και σε άλλο pc, μάταια όμως.

Έλαβα το ίδιο αποτέλεσμα.

Τι μπορώ να κάνω εφόσον δεν παίζει;

Χρειάζομαι επειγόντως μια εφαρμογή η οποία να παίρνει σαν είσοδο ένα σήμα και μέσω του αλγορίθμου MP(Matching Pursuit) να το αναλύει σε time-frequency.

Κάτι σαν αυτό για παράδειγμα applet — EEG.pl , το οποίο βέβαια ακόμη κι όταν έτρεχε δεν μου εμφάνιζε αποτελέσματα λόγω σφαλμάτων ασφαλείας(λογικά σύνδεσης με τον κεντρικό host)

Οπωσδήποτε σε Linux;

Μήπως δοκίμαζες μέσω wine και έτρεχες το exe.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να τα πάρουμε με την σειρά,το wine (είναι emulator για windows εφαρμογές,ώστε να τρέξουν σε Linux)...Άρα πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή για windows απο το LastWave. To κατέβασα και είδα τι έχει, στο Release φάκελο μετά την αποσυμπίεση που θα κάνεις δες αν το wine LastWave.exe είναι αυτό που θές.

Link to comment
Share on other sites

Εε τώρα μην μου ζητήσεις να σου εξηγήσω ένα πρόγραμμα που δεν ξέρω πώς δουλέυει...:flag:

Αυτό μάλλον ζητάει να δείξεις που είναι /LastWave_3_1/scripts και μετά σε πετάει σε κονσόλα για να το χρησιμοποιήσεις,δικό σου απο εκεί και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.