Jump to content



Ποιο Call of Duty να πάρω?


Ταμτάκος

Recommended Posts

Επειδή ο μικρός με έχει ζαλίσει με το COD, ποιο απ' όλα να παίξει? Σύμφωνα με την δημοσκόπηση το #4 βγήκε καλύτερο αλλά μήπως να αρχίσει από κάπου αλλού ως πρωτοεμφανιζόμενος? Και βεβαίως θέλει και multiplayer...

Link to comment
Share on other sites

Σε 20 μερες βγαινει καινουριο.

Παρτου αυτο.

Αν ειναι κατω των 13, παρτου καλυτερα κανα

Rayman.

παρε του κατι αλλο εκτος απο fps , μικρος ποσο μικρος?

παρε του κατι ποιο arcade ή πλατφορμα

Πάει για τα 12 και σχεδόν όλοι οι συμμαθητές του παίζουν COD οπότε τα platforms τα βρίσκει μωρουδίστικα. Έγινε ολόκληρη μάχη για τα Assassin's Creed την οποία έχασα. Τα single player του φαίνονται εύκολα οπότε "την κάτσαμε την βάρκα". Το Τorchlight II το έπαιξε μία εβδομάδα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Πάει για τα 12 και σχεδόν όλοι οι συμμαθητές του παίζουν COD οπότε τα platforms τα βρίσκει μωρουδίστικα. Έγινε ολόκληρη μάχη για τα Assassin's Creed την οποία έχασα. Τα single player του φαίνονται εύκολα οπότε "την κάτσαμε την βάρκα". Το Τorchlight II το έπαιξε μία εβδομάδα μόνο.

Δεν είναι λίγο μικρός για όπλα κλπ; Βέβαια οι εποχές αλλάζουν και αν θέλεις να αποφύγεις απο το pc τα βλέπει στην TV κλπ.

Μήπως απλά γενικά καλό το COD να παίξει, είτε και LOL μπορεί να δοκιμάσει αλλά πρέπει να συζητήσετε κιόλλας γενικά, οτι ωραία τα παιχνίδια με πιστόλια κλπ αλλά in real life είναι επικύνδινα, χάνονται ζωές κ τέτοια.

ΥΣ. Με ενδιαφέρει το θέμα γιατί έχω και εγώ γιό και αργότερα θα ζητήσει και εμένα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 12 ειπε, δεν ειπε 4...

Oι εποχες εχουν προχωρησει πολυ....

Δεν εχετε βρεθει μου φαινεται σε χωρο που ειναι μαζεμενα πολλα 12χρονα...

Το ειπε και ο [MENTION=14013]Ταμτάκος[/MENTION]. Ολοι οι συμμαθητες του παιζουν COD.

Εχω την εντυπωση οτι εχει δει ηδη περισσοτερη βια απο αυτη που κρυβεται στα COD...

Δεν λεω οτι ειναι σωστο και οτι πρεπει να το ενθαρρυνουμε αλλα ειναι πολυ δυσκολο να το αποφυγουμε πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά. Όπως είπε και ο wolves προηγουμένως, τα πράγματα προχωρούν πολύ γρήγορα. Στην έκτη δημοτικού πέφτουν ήδη ζουμερά φιλιά μεταξύ παιδιών που τα έχουν φτιάξει. Tα PC-consoles-smartphones-tablets είναι πράγματα που τα παιδιά μεγαλώνουν μαζί τους από πολύ μικρή ηλικία και η εξοικείωση είναι πρωτόγνωρη. Ξεχάστε το pac-man και το tetris. Οι ρυθμοί ζωής είναι τόσο έντονοι που μόνο ανάλογα έντονα παιχνίδια συγκινούν την νεολαία. Αυτά που εσείς κάνατε όταν ήσασταν 16-18 τα κάνουν σήμερα τα πιτσιρίκια που είναι 12-13. Εγώ βέβαια τα έκανα ακόμα μεγαλύτερος.

Τα περί συζήτησης κλπ. είναι μια άλλη ιστορία που ευχαρίστως να την κάνουμε σε κάποιο άλλο thread γιατί είναι πραγματικά εποικοδομητική.

Link to comment
Share on other sites

Τι βια εχει το cod ρε, εγω πριν 12 χρονια επαιζα SoF, goty 2000 χαλ(λ)αρα !

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=J1leRZfJko8]Soldier of Fortune 1 - Platinum Edition - Gameplay [HD] - YouTube[/ame]

Αν θελει ο μπομπιρας WW2 τοτε του παιρνεις world at war, αν βλεπει τωρα US marines και γκαβλωνει ( να το κοιταξεις αυτο ) τοτε παρτου modern warfare το πρωτο

Link to comment
Share on other sites

Παρε τωρα ενα απτα 2 που ανεφερα, οταν ερθουν τα χριστουγενα και εχουν παρει πρωτα ολοι οι υπολοιποι φιλοι του το βλακ οπς 2, θα πας στο φθηνοτερο e-shop και θα τσιμπησεις ρωσσικο cd-key, ευκαιρια να μαθει το παιδι και ξενες γλωσσες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τι βια εχει το cod ρε, εγω πριν 12 χρονια επαιζα SoF, goty 2000 χαλ(λ)αρα !

Τωρα εξηγουνται ολα...

Για αυτο εισαι ετσι αγριεμενος;

[MENTION=14013]Ταμτάκος[/MENTION], καταλαβαινεις τι σε περιμενει σε 12 χρονια απο τωρα...

Και εγω παντως Call of Duty: Modern Warfare, προτεινω σε αυτη τη φαση.

Και φτηνο θα το βρεις, και καλο ειναι και εχει και κοσμο ακομα online που ασχολειται.

Link to comment
Share on other sites

Modern Warfare 3 θέλει...

Βέβαια κατέβασα και το demo του Rayman Origins μπας και του αρέσει και ξεχαστεί. Όσο για τα Xmas, αν πάει καλά στα μαθήματα θέλει το Assassin's Creed το καινούργιο που θα βγει, τρομάρα του.

Link to comment
Share on other sites

Modern Warfare 3 θέλει..

Παρε το Ρωσο.(κανα 15€ εχει) ψεμα 13.23 Compare Digital download prices : Call of Duty Modern Warfare 3 steam origin cd key (US Dollar)

Φτιαξτου ενα steam account ΔΙΚΟ ΤΟΥ.

Απλως σου λεω οτι λογικα και οι φιλοι του θα παρουν το

oh new shiny COD που θα βγει οσονουπω

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανετε ετσι?Τι βια ρε παιδια?

Resident Evil ολη τη σειρα μηπως τη ξεχναμε? :suicide2:

Ζομπιε,αιμα,πιστολιδι και κακο!

To RE είναι αθώο!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GGI3aoaRvRA]Ways to Die: Phantasmagoria Part 3 - YouTube[/ame]

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Πάει για τα 12 και σχεδόν όλοι οι συμμαθητές του παίζουν COD οπότε τα platforms τα βρίσκει μωρουδίστικα. Έγινε ολόκληρη μάχη για τα Assassin's Creed την οποία έχασα. Τα single player του φαίνονται εύκολα οπότε "την κάτσαμε την βάρκα". Το Τorchlight II το έπαιξε μία εβδομάδα μόνο.

Emulator, ghouls n' goblins, zelda 64/water temple, battletoads στο NES...οτιδήποτε. Ήρθε η ώρα να μεγαλώσει, πρέπει να σταματήσει να παίζει αυτά τα παιδικά CoD/BF και να ξεκινήσει κάνα αληθινά αντρικό παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.