Jump to content



Ανάκτηση κωδικού Yahoo! Mail....


goku_dbz

Recommended Posts

Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό...!

Μετά από χρόνια προσπάθησα να μπω manually στο account μου, μόνο για να συνειδητοποιήσω πως δεν θυμάμαι πιο τον κωδικό ή τις απαντήσεις στις ερωτήσεις ασφαλείας μου:boxed:

μεχρι τώρα διάβαζα όλα μου τα mails από το Mail (Mac OS) όπου ο κωδικός ειναι αποθηκευμένος, αλλά τον βλέπω μόνο ως αστεράκια!!!

Ξέρεις κανείς κάποιο τρόπο να "εμφανίσω¨τον κωδικό?

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

υγ: Macbook, OS 10.8.2

Link to comment
Share on other sites

μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα μια αρκετά εύκολη λύση οπότε και την ποστάρω να υπάρχει αν κάποιος την χρειαστεί!

(δυστυχώς σε μένα το wine και το cain&abel δεν δούλεψε....)

λοιπόν...

μπαίνουμε στο keychain (το βρίσκουμε εύκολα με αναζήτηση στο spotlight-ο φακός στην πάνω δεξιά γωνία)

ψάχνουμε να βρούμε το mail account (ή ότιδηποτε άλλο έχει κωδικό ο οποίος αποθηκεύτηκε, από τον κωδικό στο thelab.gr μέχρι τον κωδικό στο wireless δίκτυο του γειτονα που μας τον έγραψε για να μπούμε μια φορα..!)

διπλό κλικ, ανοίγει ένα παράθυρο και εκεί κάτω-κάτω έχει επιλογή show password...το πατάμε, ζητάει κωδικό administrator (τουλάχιστον αυτον τον θυμόμαστε, ε? :innocent:) και να ο κωδικός!!!

and now i can sleep!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.