Jump to content



βοηθεια....χανομαι....


haris1984

Recommended Posts

λοιπον παιδες.....εγινε μεγαλη πατατα στη δουλεια....βοηθηστε με γιατι χανομαι.... περασα το sp1 και μετα μετα απ το ρεσταρτ ξαφνικα μου εβγαλε οτι υπαρχει προβλημα με τον explorer....τι να κανω???

θα με μ@μησουν.......

plz plz plz plz

γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια αλλα ειμαι καπως....

λοιπον...περασα τα sp1...και γυρω στο τελος του installation το pc τραβηξε restart απο μονο του....και αφου ξεκιναει και μου ζηταει username και password επειδη το Pc ειναι σε δυκτιο οπως και τα υπολοιπα του γραφειου,μου βγαζει το εξης σημειωμα:

the procedure entry point AssocIsDangerous could not be located in the dynamic link library SHLWAPI.dll

τι να κανω?εχω πελαγωσει ρε γαμωτι μου και ειμαι και φρεσκος στη δουλεια....ακομα δεν εχω πει τπτ γιατι θα νομιζουν οτι εκανα εγω καμια *******....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξεκιναει το pc....βαζω username και password και μετα παρολο που μου δειχνει wallpaper δεν μου βγαζει desktop&taskbar...το task manager λειτουργει...ανοιγει κανονικα με ctrl+alt+del και μου δειχνει ολα τα ackground procedures...και δεν λειτουργει ο εξπλορερ...με αλλα λογια δεν εχω προσβαση στα αρχεια του υπολογιστη ουτε απο αλλο pc που ειναι συνδεδεμενο στο δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Ισως χρειαστει να περασεις τα xp ξανα:bye: πριν ομως κανεις τιποτε μαθε αν το κλειδι εγκαταστασης ηταν το πειρατικο,γιατι αυτο δεν δεχεται το sp1.δεν ξερω αν ειμε σωστος αλλα δωσε και αλλεςλ επτομεριες :tw: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

τιποτα

δεν λειτουργει

τι να κανω ρε παιδια

το θεμα ειναι και το εξης: αν βγαλω τον σκληρο απο το pc θα μπορεσω να αντιγραψω τα αρχεια σε καποιον αλλο υπολογιστη?νομιζω οτι αν δεν εχεις administrator rights δεν σε αφηνει να ανοιξεις τα αρχεια...ή μηπως δεν σε αφηνει να τα διαγραψεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

τιποτα

δεν λειτουργει

τι να κανω ρε παιδια

το θεμα ειναι και το εξης: αν βγαλω τον σκληρο απο το pc θα μπορεσω να αντιγραψω τα αρχεια σε καποιον αλλο υπολογιστη?νομιζω οτι αν δεν εχεις administrator rights δεν σε αφηνει να ανοιξεις τα αρχεια...ή μηπως δεν σε αφηνει να τα διαγραψεις?

αν δεν έχεις δηλώσει security rights μπορείς να βρείς όλα τα αρχεία χειροκίνητα

εξαρτάται και από το setup του δικτύου....

Link to comment
Share on other sites

είπαμε, αν δεν έχεις δηλώσει security rights (π.χ. σε δίσκο με NTFS) δεν θα έχεις πρόβλημα

δεν ξέρω όμως αν παίζει τίποτα και με το setup του δικτύου σου

πάντως δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις τον δίσκο σαν slave σε άλλο μηχάνημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

δεν νομιζω να ειναι δηλωμενα security rights γιατι μπορει το ενα pc na διαβασει τα αρχεια του αλλου....λες να το δοκιμασω ετσι?

αυτό δεν λέει κάτι σίγουρα

μπορεί π.χ. συγκεκριμένοι user σε κάθε μηχάνημε να είχαν διαφορετικά δικαιώματα

αλλά απ'ότι φαίνεται μάλλον είναι ένα απλό δίκτυο με file sharing οπότε πιθανόν δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

1. Boot to Recovery Console.

2 . type the following commands

cd system32 [enter]

ren winlogon.exe winlogon.old

ren msgina.dll msgina.old

ren shell32.dll shell32.old

ren shlwapi.dll shlwapi.old

cd.. [enter]

cd servicepackfiles\i386 [enter]

copy MSGINA.DLL c:\windows\system32

copy SHELL32.DLL c:\windows\system32

copy WINLOGON.EXE c:\windows\system32

copy shlwapi.dll c:\windows\system32

if not there, expand from the cd

3 Type EXIT and hit enter

και το link: http://www.techimo.com/forum/t76550.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.