Jump to content



Ζητάω χαλασμένα


NoDsl

Recommended Posts

Επειδή η Αμερική πέφτει μακρυά και η Logitech μας έριξε τάπα λόγω παλαιότητας, ζητάω fiber receiver module από

1) χαλασμένα control pod απο Ζ680, Ζ-5500

2) Οποιαδήποτε χαλασμένη συσκευή, μητρική, cd/dvdplayer που να έχει οπτική ΕΊΣΟΔΟ

Όποιος έχει για πέταμα κάτι από αυτά ας είναι και χιλιοσπασμένο, εφόσον ο δέκτης οπτικής είναι οκ, μου κάνει. Αν χρειαστεί μπορώ να δώσω ένα συμβολικό ποσό.:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Έχει In out! Μπορείς να δεις αν έχει κάποιο χαραγμένο κωδικό στο πίσω μέρος το πλαστικό casing του S/PDIF casing? Αν μπορείς να τον ξεκολλήσει και να τον στείλεις μόνο αυτόν για να μην στέλνεις ολόκληρη την γκουμούτσα ακόμα καλύτερα! Αλλα όπως και να έχει ευχαριστώ για το χρόνο σου!:T:

Link to comment
Share on other sites

οκ θα τσεκαρω αυριο τωρα δεν ειμαι στο μαγαζι

Βασικά μόλις είδα οτι μοιάζουν 5πινοι αλλα ενδέχεται τα δύο μπροστινα να είναι στήριξη. Επίσης ξεκολάνε εύκολα, μιας και ειναι ανεξάρτητα Modules και εχουν χώρο απο πάνω για να βγούν. Αν δεν σου κάνει κόπο βγάλτα μία και στείλτα σε παρακαλώ. :D

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δές μία τα πινς του κάθε Module. Είναι 3πινα; Επίσης πρέπει να έχουν χαραγμένο στον κώλο τους κάποιους χαρακτήρες. Μπορείς να μου πεις μια;

Για να σας δώσω να καταλάβετε, δείτε την εικόνα

th_DSC00080_1_zps5995b1dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δές μία τα πινς του κάθε Module. Είναι 3πινα; Επίσης πρέπει να έχουν χαραγμένο στον κώλο τους κάποιους χαρακτήρες. Μπορείς να μου πεις μια;

Για να σας δώσω να καταλάβετε, δείτε την εικόνα

th_DSC00080_1_zps5995b1dc.jpg

τριπυνα ειναι τα δικα μ τα αλλα δυο ειναι βασεις

Link to comment
Share on other sites

ρε πως ξεκολησες με αυτο το κολλητηρι :jump:

LOL. Με αυτό το κολλητήρι έχω κάνει θαύματα να ξέρεις. :hehe:.

να τα rp05 0415 tp05 0414

το flux εσυ θα το καθαρισεις :p

Τα πάντα θα καθαρίσω. Στείλε μόνο το rp05 0415 μιας και R πρέπει να είναι receiver.

τριπυνα ειναι τα δικα μ τα αλλα δυο ειναι βασεις

Ok στείλε σε παρακαλώ το rp05 0415. Σου στέλνω στοιχεία σε πμ. Αν έχεις και τπτ άλλα μαζεψε τα να μου τα στείλεις με ένα hit. :magic:

Link to comment
Share on other sites

στα στελνω και τα δυο τι να τα κανω για σενα τα ξεκολησα, παντως το κολλητηρι σου εχει μυτη σαν πατατα, λες και πας να ξεκολησεις με μια πατατα ειναι :p τωρα για αλλα δεν ψαχνω μητρικες στην αποθηκη αυτη την ειδα γιατι την ειχα ακομα μεσα στο μαγαζι, αν δεν σου κανουνε τοτε θα ψαξουμε και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Λεπον, εχω αυτο απο παλια (8+ χρονια) Gigabyte μητρικη... Το κοκκινο ειναι για SPDIF/Coaxial, ενω τα μαυρα πανε στα αναλογικα 5.1

[ATTACH]53061[/ATTACH]

Sent from my iPhone using Tapatalk 1.14.3

Φχαριστω Γιανναρε αλλα ειναι transmiter. Ψαχνω για receiver. :flower:

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω θερμά τον φίλο [MENTION=525]alexandrosss[/MENTION] για τον κόπο και τα έξοδα που τον έβαλα.

Δυστυχώς όμως το μοντουλάκι ειναι εντελώς διαφορετικό και δεν κάνει. Η αναζήτηση συνεχίζεται.

Όποιος έχει δέκτη με 3 ποδαράκια και το "ματάκι" μοιάζει με αυτό της φωτό (το διάφανο) ας μου στείλει ενα πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.