Jump to content



Crucial Ballistix PC3200 2x512 !


XTCgr

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

σας ευχαριστώ όλους για τα λόγια σας/προτάσεις κτλ :T:

@chroma το bandwidth που θα έπρεπε να παίζει? θα δοκιμάσω και με την τελευταία έκδοση του memtest να δω αν θα αλλάξει κάτι

@shaman αν ήταν να πάω σε Samsung chips θα επέλεγα τις OCZ platinum ver2! .... σε επικοινωνία που είχα με το pc-memory-upgrade.co.uk μου είπαν οτι θα τις είχαν (λογικά τωρα θα τις έχουν) περίπου στα 350euro με τον VAT

Υ.Γ πάντως μου κάνει εντύπωση που όλοι είπαν οτι τα samples που έστειλε η Crucial στο anandtech ήταν καραδιαλεγμένα και δεν είπαν τίποτα για την OCZ που έστειλε μνήμες που έχουν τα ιδια samsung με Corsair κτλ και μαμάνε άσχημα όλες τις άλλες εταιρίες με samsung! μιλάμε για τρελές διαφορές!

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο επισημο site http://www.crucial.com/eu/ballistix/store/listparts.asp?Productline=&mfr=ABIT&cat=&model=IC7-G+Max3&submit.x=16&submit.y=8

υπαχουν ddr3200 και ddr4000

οι πρωτες εχουν 132 ευρω με φπα και οι δευτερες 138 με φπα

αρα μαλλον εχουν τα ιδια τσιπακια απλως οι 4000 εχουν δοκιμαστει μεχρι και σε 250 bus

παλαιοτερα ειχα παραγειλει απο αυτους παρα πολλες φορες ειδικα μνημες για λαπτοπ και τα εξοδα ηταν περιπου 15 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτώντως μήπως θα μπρούσες να ποστάρεις ssantra μη o/c να συγκρίνω και με τις δικές μου στο MSi nforce3?δε θέλω o/c τώρα γιατί το τροφοδοτικό μου είναι της πλάκας και περιμένω το tagan

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεί να τεθεί θέμα σύγκρισης καθώς πρόκειται για 2 διαφορετικές πλατφόρμες, το nforce3 δεν έχει καμμία σχέση με το nforce2 - δεν μπορεί να υπάρξει σύγκριση

Πότε έκανες την παραγγελία στην crucial για τις μνήμες?

Link to comment
Share on other sites

στέλνει ελλάδα και το αμερικάνικο είναι αρκετά φθηνότερο...αρχικά είχα κάνει την παραγγελία απο το αμερικάνικο αλλά φοβήθηκα τελωνεία κτλ και την ακύρωσα και τις παρήγγειλα κατευθείαν απο το overclockers.co.uk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.