Jump to content



Βοηθεια για αγορα media player.


jesus

Recommended Posts

Ειμαι αναμεσα στο mediamatchbox της crystal audio που εχει γινει και review απο το lab και στο MEDIA PLAYER ASUS O!PLAY MINI .

Και 2 καλα πρεπει να ειναι,πολυ καλυτερo remote control φαινεται οτι εχει το asus.Του matchbox ειναι ψιλοfail.

Ti προτεινετε παιδες?

Εχετε καμια αλλη προτασουλα κοντα στις τιμες αυτες?

Βαρια μεχρι 80euro.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω δουλεψει το Media Matchbox...

Οτι του εχω βαλει το εχει παιξει απροβληματιστα και δεν εχω το παραμικρο παραπονο.

Δεν ξερω ομως αν υπαρχει πλεον αντιστοιχο ή καλυτερο media player σε αυτη τη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Προς αυτο με βλεπω και μενα.

ΞΕρει κανεις αν γινεται να δουλεψει to matchbox με αλλο Universal remote control?

Σαν αυτα δηλαδη:

LOGITECH 915-000150 HARMONY 200 REMOTE

Doop Universal Remote Control RCL401

Doop Universal Remote Control RCL601

Θα με βολεψει απιστευτα.Να εχω για το σπιτι κατι τετοιο και οταν το παιρνω σε κανα αλλο σπιτι να δουμε ταινια να παιρνω το δικο του το μικρο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καίγεσαι τόσο να του αλλάξεις remote? Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στη χρήση του.

Μπορεί να μην είναι και το πιο solid αλλα τη δουλειά του την κάνει! Παρ'το πρώτα κι αν δεις οτι δε σε ικανοποιεί αγοράζεις άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Υπ' όψην, τώρα τυχαία είδα πως έχει κυκλοφορήσει το Appstreamer G (80ε στο skroutz) με δυνατότητες δικτύωσης και με Wi-Fi dongle στα 16ε...

Για 15 ευρώ παραπάνω απο το MMB αξίζει πιστεύω, εκτός κι αν η δικτύωση δε σε ενδιαφέρει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες αν δε θέλετε ενσωματωμένο σκληρό και δίκτυα, τότε υπάρχουν κάτι φανταστικές κινεζιές που αποδεδειγμένα παίζουν τα πάντα.

New 1080 Mini 1080P HDMI SD/USB HD Media Player MKV/RM/RMVB | eBay

Το βασικό του πρόβλημα είναι η τιμή του:banging:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν δε θέλετε ενσωματωμένο σκληρό και δίκτυα, τότε υπάρχουν κάτι φανταστικές κινεζιές που αποδεδειγμένα παίζουν τα πάντα.

New 1080 Mini 1080P HDMI SD/USB HD Media Player MKV/RM/RMVB | eBay

Το βασικό του πρόβλημα είναι η τιμή του:banging:

Ναι είναι γνωστά αυτά, όμως... Παίζουν ελληνικούς υπότιτλους, σε υψηλο bitrate τι γίνεται,

τέλος κάνει μετατροπή dts ήχου σε stereo;

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνεις? Η τηλεόρασή μου είναι 20ετίας. Είναι το βασικότερο που ήθελα, η ποιότητα μου ήταν πολύ δεύτερη σε απαίτηση.

Κάνε μια αναζήτηση για τα χαρακτηριστικά του boxchip f10

Εγώ όταν το έψαχνα στο ebay δεν έκανα αναζήτηση για media player, αλλά για boxchip f10!!!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνεις? Η τηλεόρασή μου είναι 20ετίας. Είναι το βασικότερο που ήθελα, η ποιότητα μου ήταν πολύ δεύτερη σε απαίτηση.

Κάνε μια αναζήτηση για τα χαρακτηριστικά του boxchip f10

Εγώ όταν το έψαχνα στο ebay δεν έκανα αναζήτηση για media player, αλλά για boxchip f10!!!

Φαίνεται δύναμη για απλή χρήση! "They are cheap and cheerful, much better than the player you find built into TVs / DVD players, but not up to demanding high bit-rate surround sound home theater use."

Το τι είναι η τηλεοραση σου βέβαια ποσώς με ενδιαφέρει και δεν ήξερα οτι η ποιότητα δε σε ενδιέφερε!

Ο ήχος είναι σοβαρό θέμα γιατί οι περισσότερες βγαίνουν με dts οπότε το downgrade είναι απαραίτητο χαρακτηριστικό πλέον.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ακομα να αγορασω.

Και εκει που ειχα σιγουρεψει το match box τσουπ βλεπω το Crystal Audio

AppStreamer G που παιζει και σε δυκτιακι.:dirol:

Να υποθεσω ο Realtek 1185 ειναι πιο δυνατος απο τον 1055 που εχει το ματσ μποξ ε?

Και εχει μονο 10 ευρα παραπανω στον κωτσοβολο.

Α απο οτι εμαθα ,λογικα ειναι το ιδιο τσιπακι απλα αυτο υποστηριζει και δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μου το εφερε ο Αι Βασιλης!

Το κουμπωνω στην τβ,καρφωνω και το utp cable, μεσα σε 2-3 λεπτα επαιζα οτι ηθελα απο το desktop.:p

Αρκετα γρηγορο ευκολο μενουδακι ολα ωραια γενικα!

Mικρο και ελαφρυ.

Ωραιο και το remote control.

Happy!

Link to comment
Share on other sites

στα + και το αψογο για μενα after sale service της crystal audio...

γραψου και εδω

http://www.avclub.gr

και παρακολουθα τις σχετικες συζητησεις... ειναι μελη εκει και καποια παιδια της crystal audio και οτι προβλημα μπορει να προκυψει δινεται αμεσα λυση...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση να κανω και ειπα να μην ανοιξω καινουργιο θεμα.

Στην τβ υπαρχει ενα dreambox και το appsteamer.Και να τα 2 θελουν utp cable.Ομως υπαρχει μονο ενα και ειναι αδυνατον να ερθει και αλλο.

Βαριεμαι καθε φορα να κανω την αλλαγη και δεν μπαινω στην διαδικασια να ασχοληθω με το WiFi dongle για διαφορους λογους.

Υπαρχει splitter για το utp cable?

Kατι τετοιο ξερω γω

rj45-cat5-1-to-2-network-cable-splitter-plug-coupler-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.