Jump to content



Αγορα Laptop


chelsea

Recommended Posts

Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας....Ψαχνω τελευταια για ενα laptop και κατελειξα στο 1630 της siemens αυτο που πειρε και ο chosen.Ψαχνοντας σε ον λινε καταστηματα και βρηκα αυτο

http://www.pc-shop.de/main.php?center=details&artnr=1058954&uin=2d593cf74aa50d98bcd1f4ba2cf85dee

συμφωνα με το οποιο ειναι περιπου 500ευρω πιο φθηνο απο το

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=54&Nav_Section_Id=6&Catalog_Id=1&Product_Id=207217&Merchant_Id=1&sts_cid=3

ξερετε τι παιζει με τισ αγορεσ απο εξωτερικο???ειναι απο γερμανια και δε νομιζω να περναει απο τελωνειο...

οσοι γνωριζουν σχετικα θα μπορουσαν να με διαφωτισουν σε αυτο το θεμα......

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ναι δε περνάει από τελωνείο αλλά θα σου έρθει με WIndows Γερμανικά και δε θα μπορείς κατά 99% αν πάθει κάτι να το περάσεις εγγύηση από εδώ. Πάρε ένα τηλ στο service της siemens και ρώτα τους για σιγουριά. αλλιώς θα πρέπει να το στέλνεις γερμανία...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο δεν το ειχα σκευτει αυτο για τα windows αν και ξερω γερμανικα θα εχει ομως προβλημα με τα ελληνικα.Ειμαι σε μεγαλο διλημα γιατι τα $$$$$$ ειναι πολλα................

Link to comment
Share on other sites

επίσης το πληκτρολόγιο είναι διαφορετικό με πλήκτρα σε άλλες θέσεις και ίσως επιπλέον χαρακτήρες. Μπορείς να το ζητήσεις με διεθνές πληκτρολόγιο για να είσαι καλυμμένος. Σε άλλη περίπτωση κοίτα από Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να διευκρινισω οτι δεν βιαζομαι και θα κοιταξω ολες τις περιπτωσεις και τις ιδεες που μου δωσατε ....ετσι κι αλλιως δε χανω τιποτα και στην τελικη 300 ευρω που ειπε και ο φιλος δεν ειναι λιγα..θα κανω σχετικη ερωτηση αυριο γιατι βαριεμαι και θα σας πω τι παιζει ακριβως με το πληκτρολογιο και τις γλωσσες

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το πληκτρολόγιο τώρα που το ανέφερε ο Tristeno είναι μεγάλο πρόβλημα. Φίλος που πήρε από Γερμανία και αυτός το πληκτρολόγιο ήταν άλλα αντί άλλων, βέβαια είχε εγκατεστημένα Win Γερμανικά και δε ξέρω αν έπαιξε αυτό ρόλο. Win πάντως αν έχεις στην κατοχή σου Αγγλικά (ή Ελληνικά δε θα έχεις πρόβλημα) καλύτερα να είναι XP γιατί τα περισσότερα OEM βγάζουν drivers για αυτό το OS μόνο πλέον. Πάντως το μεγαλύτερο πρόβλημα θα πρέπει να θεωρείς το service εκτός και αν έχεις πάρε δώσε με Γερμανία τακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο το βλεπω να προχορησει η δουλεια απο γερμανια και μου μυριζει πολυ μπερδεμα.Βασικα ψαχνω για ενα laptop με amd64 η dothan τουλαχιστον 512 ραμ ati 9600 η 9700 στα 128mb και οθονη 15,4'' χωρις να ξεχναμε το dvdrw.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω και κατι αλλο....πριν απο 1 μηνα που ημουν στη φρανκφουρτη πηρα μια ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη της sony απο ενα πολυκαταστημα και μου ειπαν οτι η εγγυηση ειναι international και οπου υπαρχει επισημο service ισχυει.Νεοτερα για πληκτρολογια κτλ απο δευτερα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.