Jump to content



6950 twin Frozr III Παγώματα


NooDle

Recommended Posts

Εχω ενα θέμα με την καρτούλα του τίτλου..

Στα ξαφνικα εδω και 2 βδομαδες παγωνει η οθόνη και μου πεταει ενα μηνυμα κατω δεξια (αφου ξεπαγωσει) το στοιχειο amd σταματησε να λειτουργει και ανακτήθηκε η λειτουργια του με επιτυχια..

Αυτο συμβαίνει οταν ανοιγω για 1η φορα τον firefox ή οταν βλεπω ταινιες δεν πρεπει να κανω ελαχιστοποιηση τον player.

drivers δοκιμαστηκαν πολλοι αλλα χωρις κανενα αποτέλεσμα..

RMA? Η ειναι κατι που διορθώνεται?

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να δοκιμασεις με το atiman uninstaller να διωξεις τους παλιους drivers και να κατεβασεις τους καινουργιους.δες κα ιλιγο θερμοκρασιες της καρτας σου με το gpu-z αν και λογικα δεν οφειλεται αυτο για το κρασαρισμα που σου εμφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,τοτε αν κρινω και απο το τροφοδοτικο σου(ποιοτικο) τοτε υποθετω οτι πρεπει να εχει προβλημα η καρτα.δοκιμασε την,αν υπαρχει η δυνατοτητα και σε αλλον υπολογιστη,και αν εξακολουθησει rma.

ακριβως το ιδιο εχω παθει με ολοκαινουργια 6670, την μια μερα μπορει να ετρεχε ωρες ολοκληρες furmark,και την αλλη ξαφνικα να crashare.

edit:καθαρισε την πιν της καρτας εκει που μπαινει στη θυρα pci-e,και αν μπορεις δοκιμασε και ενα bios update.τελος μετρησε λιγο τις τασεις στο τροφοδοτικο σου(δεν ξερω αν υπαρχει προγραμμα που να τις δειχνει,ωστε να αποφυγεις το βολτομετρο)

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν μονο στον Firefox το προβλημα, θα σου ελεγα οτι ευθυνεται(κατα πασα πιθανοτητα)το κωλο-flash plugin...σε μενα τουλαχιστον αυτο συνεβηκε. Με απεγκατσταση, καθαρισμα cache κτλ και ξανα εγκαταστση, εστρωσε...

Στο BF κανει τσαλιμακια η καρτα ή παιζεις ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν μονο στον Firefox το προβλημα, θα σου ελεγα οτι ευθυνεται(κατα πασα πιθανοτητα)το κωλο-flash plugin...σε μενα τουλαχιστον αυτο συνεβηκε. Με απεγκατσταση, καθαρισμα cache κτλ και ξανα εγκαταστση, εστρωσε...

Στο BF κανει τσαλιμακια η καρτα ή παιζεις ΟΚ?

μια χαρα παίζει στο bf 1900χ1080 και όλα στα high εκτος απο τα φιλτρα και στο alt+tab κανενα θέμα...

Και βαζω στοιχημα πως αν την παω στο Π δεν θα της βρουν τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως δεν μου κανει για hardware προβλημα....

αλλα?

Ο διακοπτης που ειναι πανω στη καρτα ειναι αλλο bios? (γιατι καπου διαβασα οτι λενε ειναι για silent mode και performance mode)

Να δοκιμάσω να το βαλω εκει ?

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν μονο στον Firefox το προβλημα, θα σου ελεγα οτι ευθυνεται(κατα πασα πιθανοτητα)το κωλο-flash plugin...σε μενα τουλαχιστον αυτο συνεβηκε. Με απεγκατσταση, καθαρισμα cache κτλ και ξανα εγκαταστση, εστρωσε...

Στο BF κανει τσαλιμακια η καρτα ή παιζεις ΟΚ?

τελικα με μια χειροκίνητη ενημέρωση flash player και silverlight δεν μου το ξανα εκανε..

Ελπιζω να ηταν αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια....

Μονο εχθες δεν το εκανε στο mozilla. Μολις εβαλα ταινια και εκανα ελαχιστοποιήση κολλησε το συμπαν... Και αφου ξεκολλησε μου επαιξε την ταινια σε fast forward για το διαστημα που ηταν κολλημενο το pc.

Τωρα το πρωι κόλλησε και στο mozilla.

Link to comment
Share on other sites

Πλεόν άρχισε να το κάνει και στο bf... σε καθε alt-tab παγωνει ολο το pc και στο παιχνίδι δεν ξαναμπαίνει.. Αλλα παγωνει και το game χωρις να πατήσω alt-tab..

με ενα ctrl-alt-del το σταματαω και το pc δουλευει μια χαρα απο πίσω..

Τι εγινε ρε σεις παρέδωσε τα όπλα η gpu?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.