Jump to content



Μινι HTPC


F i L

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο HTPC που μπορεί να κάνει τα εξής;

Streaming απο local NAS server

Να παίζει FULL HD ταινίες.

Να μπορώ να του περάσω το XBMC.

Να μπορεί να παίζει HD videos στο youtube χωρις lags (θέλω να βάζω το leanback και να βλέπω κανέναν αγώνα).

Ιδανικό θα ήταν το RPi αλλά δυστυχώς δεν κάνει το 3ο. Επίσης να επισημάνω οτι ΔΕΝ θέλω να παίζω παιχνίδια, δλδ και να έχει τον πιο άκυρο επεξεργαστή Αtom δεν με χαλάει αρκεί να κάνει τα παραπάνω. Επίσης επείδη βαρέθηκα λίγο θα προτιμούσα όλο αυτό να ήταν έτοιμο παρά να το στήσω εγω.

Έψαξα στο internet αλλά δεν βρήκα τίποτα. Μιλάμε δεν το πιστεύω οτι δεν υπάρχει τέτοια συσκευή και γι'αυτό ποστάρω εδώ..ξέρει κανείς τέτοια συσκευή;; Ή θα πρέπει να το στήσω μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

android tv box ή android tv stick

κάτι σαν

MINIX NEO X5 RK3066 Dual Core Cortex A9 TV Box(1GB RAM 16GB ROM) w/ Wi-Fi / SD/MMC Slot/XBMC/3G Dongle/RJ45 Slot - GeekBuying.com

ή MK808 Dual Core Android 4.1 Jelly Bean TV BOX RK3066 Cortex-A9 Mini PC stick - GeekBuying.com

είναι android, μπορουν να παρουν και linux συνήθως, αλλα θέλει λίγο ψάξιμο η δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.