Jump to content



X 38 mobo


webhunter

Recommended Posts

Μετά από δοκιμές με την Abit IP35 Pro σε crossfire κατέληξα ότι δεν μας τα λέει καλά η δεύτερη pci-ex που είναι 4χ και λέω να δοκιμάσω κάτι που έχει 16 και στις 2. Ποια μητρική έχετε να προτείνετε? Η να περιμένω κανά μήνα χωρίς υπολογιστή για να πάρω x-48?

Θα προτιμούσα κάτι μη asus (δεν μου γεμίζει το μάτι) με ddr2 υποστήριξη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Στην ελλαδα Χ38 υπαρχει μονο απο ASUS και Gigabyte.

Υπαρχει και η υλοποιηση της DFI, η DFI LANParty DK X38-T2R αλλα δεν εχει ερθει στην Ελλαδα ακομα.

Εγω προσωπικα, θα περιμενα το X48...

(δεν πιστευω να αργησει και πολυ...)

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να περιμενεις να βγει η υλοποιηση της foxconn εχω διαβασει οτι πραγματικα μαμαει αν εχεισ προβλημα να την βρεις στειλε 1 mail ανακαλυψα οτι υπαρχει αντιπροσωπος στην κυπρο

Link to comment
Share on other sites

Με χ16 αυτή είναι η όλη δουλεία του συγκεκριμένου chipset, εγώ το μονο που δεν κατάλαβα είναι η διαφορά χ38 με χ48 μπορεί να μου εξιγίσει κάπιος???

η διαφορά είναι 10Χ :rolleyes:

αστειεύομαι φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμές με την Abit IP35 Pro σε crossfire κατέληξα ότι δεν μας τα λέει καλά η δεύτερη pci-ex που είναι 4χ και λέω να δοκιμάσω κάτι που έχει 16 και στις 2. Ποια μητρική έχετε να προτείνετε? Η να περιμένω κανά μήνα χωρίς υπολογιστή για να πάρω x-48?

Θα προτιμούσα κάτι μη asus (δεν μου γεμίζει το μάτι) με ddr2 υποστήριξη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπερα Webhunter μια μητρικη που θα σου προτινα με 1000 ειναι της Gigabyte η GA-X38-DQ6 (oxi -X38T) βλεπε εδω

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2665

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αν και θα περιμένω λίγο καιρό, μήπως και εμφανιστεί εκείνη η abit με τo x48 που λέγαμε. Μιας και το p35 της βγήκε τρομερό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αν και θα περιμένω λίγο καιρό, μήπως και εμφανιστεί εκείνη η abit με τo x48 που λέγαμε. Μιας και το p35 της βγήκε τρομερό κομμάτι.

η υλοποιηση της abit με το Χ48 δεν θα διαφερει και πολυ απο την reference.

στα εργαστηρια της abit δουλευουν ηδη με το P45. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.