Jump to content



Αγορά laptop επείγον!


tsakali

Recommended Posts

Λοιπόν αύριο η κοπέλα μου θα πάει από πλαίσιο να αγοράσει laptop! θέλω την γνώμη σας! το χρειάζεται για την σχολή οπότε δεν χρειάζεται κ πολλά πολλά! κάτι αντοχής γιατί το satellite που είχε στα 2 χρόνια έβγαλε πρόβλημα η μητρική! budget 600euro!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα dell 15r 5520 , ιδια χαρακτηριστικα σχεδον με το απο πανω αλλα

1. εχει 500αρη σκληρο αντι για 320

2. 2 χρονια εγγυηση και την δυνατοτητα επεκτασης - το σημαντικοτερο για μενα τα 2

3. αρνητικο βεβαια η τιμη του σε σχεση με το HP . Κοντα στα 670-690 αν δεν κανω λαθος αλλα η εγγυηση και μονο θα με εκανε να παρω Dell...

Link to comment
Share on other sites

θα προτεινα dell 15r 5520 , ιδια χαρακτηριστικα σχεδον με το απο πανω αλλα

1. εχει 500αρη σκληρο αντι για 320

2. 2 χρονια εγγυηση και την δυνατοτητα επεκτασης - το σημαντικοτερο για μενα τα 2

3. αρνητικο βεβαια η τιμη του σε σχεση με το HP . Κοντα στα 670-690 αν δεν κανω λαθος αλλα η εγγυηση και μονο θα με εκανε να παρω Dell...

Καλή κ αυτή η πρόταση αλλά σαν να ξεφεύγουμε στην τιμή!!!!! Κάτι άλλο, σε περίπτωση που αλλάξεις λειτουργικό επηρεάζετε η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν αλλαζει η εγγυηση , η εγγυηση εχει να κανει με το hardware - οχι το software . Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος...

Μπορει να δωσεις 100 ευρω λεμε τωρα παραπανω αλλα αν σου κατσει προβλημα με φορητο στον 1 1/2 χρονο και δεν εχεις εγγυηση , τι κανεις ? δεν ειναι προτιμοτερο να εχεις οσο το δυνατον μεγαλυτερη εγγυηση ??

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν αλλαζει η εγγυηση , η εγγυηση εχει να κανει με το hardware - οχι το software . Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος...

Μπορει να δωσεις 100 ευρω λεμε τωρα παραπανω αλλα αν σου κατσει προβλημα με φορητο στον 1 1/2 χρονο και δεν εχεις εγγυηση , τι κανεις ? δεν ειναι προτιμοτερο να εχεις οσο το δυνατον μεγαλυτερη εγγυηση ??

πολυ σωστος pgm!...λιγοι το βλεπουν ετσι ομως,νομιζω.

οταν εχουμε φτασει να μετραμε και το τελευταιο ευρω που ειναι να δωσουμε για κατι,

δεν πολυκοιταμε για εξτρα εγγυηση.βασιζομαστε στο 1 ή πλεον 2 (υποχρεωτικα ?) ετη.

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος pgm!...λιγοι το βλεπουν ετσι ομως,νομιζω.

οταν εχουμε φτασει να μετραμε και το τελευταιο ευρω που ειναι να δωσουμε για κατι,

δεν πολυκοιταμε για εξτρα εγγυηση.βασιζομαστε στο 1 ή πλεον 2 (υποχρεωτικα ?) ετη.

μόλις με πήρε τηλ να μου πει πωσ το πήρε! τελικά για μια γυναίκα το κριτήριο για ένα pc είναι η ομορφιά! χαχαχα τελικά δεν άντεξε πήγε είδε αυτα που αναφέρθηκαν στο παρών θέμα κ τελικά πήρε ένα vaio! :p

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.