Jump to content



ανεμιστήρι για amd 955...


obelix7

Recommended Posts

Γεια χαρα παιδια,

επειδη σκεφτομαι να αλλαξω τον σύστημα ψυξης του επεξεργαστή μου, έχετε καποιος να μου προτείνει κατι σχετικά οικονομικό και ψιλοαθορυβο.

ο επεξεργαστης οπως φαντάζομαι θα καταλαβατε ειναι ο AMD Processors for Desktops: AMD Phenom

οι λογοι που θα ήθελα να κανω την αλλαγη ειναι οτι

  • κανει λιγο φασαρία και επειδη τον εχω στο δωματιο, σπαει ...καρύδια μερικές φορες
  • μου εχει κλείσει 2-3φορες κατα την επεξεργασία βιντεο. βεβαια μιλάμε για 2-3 φορες σε αρκετούς μηνες αλλα βαριεμαι να τα ξαναβάζω

ακούω προτάσεις

Link to comment
Share on other sites

ειχα κατι παρομοιο στο παρελθον αρκετα ευχαριστημενος Xigmatek Gaia SD1283 Heatpipe Cooler 120mm (Intel 775, 1156, 1366 & AMD AM2/AM3) - Ψύκτρα CPU - plaisio.gr βαζεις και ενα δευτερο ανεμιστηρα και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

γιατι δευτερο ανεμιστήρα? τον θεωρεις απαραίτητο? το κουτι μου το εχω ανοιχτο τον περισσοτερο καιρό λόγω δουλειάς

μια χαρα θα εισαι απο θερμοκρασιες ειτε κλειστο ειναι το κουτι ειτε ανοιχτο....

το μονο που πρεπει να κοιταξεις για να εισαι 100% σιγουρος ειναι το μεγιστο υψος ψυκτρας που παιρνει το κουτι σου λαμβανοντας υποψιν οτι αυτη ειναι 159mm

αλλη αξιολογη προταση ειναι και αυτη....

Thermalright True Spirit 120M | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα εισαι απο θερμοκρασιες ειτε κλειστο ειναι το κουτι ειτε ανοιχτο....

το μονο που πρεπει να κοιταξεις για να εισαι 100% σιγουρος ειναι το μεγιστο υψος ψυκτρας που παιρνει το κουτι σου λαμβανοντας υποψιν οτι αυτη ειναι 159mm

αλλη αξιολογη προταση ειναι και αυτη....

Thermalright True Spirit 120M | Skroutz.gr

δεν εχω θεμα με το κουτι, εχουμε χωρο για μπαλα

ευχαριστω θα την τσεκαρω και αυτη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.