Jump to content



MOBO για A64 3500+


Dodo

Recommended Posts

Χαιρετε και παλι ! Λοιπον εχω βρει τον 3500+ (939) αλλα ειχα προβλημα να βρω mobo..!!

Τελικα βρηκα την Asus A8V Deluxe SITE EΔΩ !! Επδειδη οπως εχω ξαναπει ειμαι ασχετος με AMD πλατφορμες Θα ηθελα την γνωμη σας για την συγκεκριμενη mobo.

Καταρχην κανει για 3500+ ετσι?( "Socket 939 for AMD Athlon 64FX / Athlon 64")

Αξιζει η να περιμενω για κατι αλλο? Απο τιμη μου ειπαν 150 τελικη!!

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

το ''πρόβλημα'' με την συγκεκριμένη είναι ότι αν δεν είναι rev.2 πιθανότατα δεν έχει pci lock (σ' ενδιαφέρει για το oc)

η γνώμή μου είναι ότι η ότι πιο ''φρέσκια'' (από άποψη chipset - nforce3 ultra) λύση είναι η MSI K8NEO 2 PLATINUM 54G (έχει περίπου τα ίδια λεφτά - και έχει έρθει Ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

MSI έχει ο Βασίλης αλλά απ ότι διάβασα δε παν καλά με τις EB και μέχρι να βγάλουν αυτοί BIOS για το mobo θα ξημερώσουμε. Δοκίμασε και την ASUS αλλά να ξες ότι αν είναι rev1 πετάς τα λεφτά σου και καλύτερα να πας τότες σε MSI.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 15:12]

(έχει περίπου τα ίδια λεφτά - και έχει έρθει Ελλάδα)

spc που την εχεις βρει? Εχω παρει τηλ σε ολλα τα μαγαζια poy ξερω και δεν βρισκω καθολου σε 939..μπορεις να δωσει κανενα τηλ. η καμια διευθυνση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

MSI έχει ο Βασίλης αλλά απ ότι διάβασα δε παν καλά με τις EB και μέχρι να βγάλουν αυτοί BIOS για το mobo θα ξημερώσουμε. Δοκίμασε και την ASUS αλλά να ξες ότι αν είναι rev1 πετάς τα λεφτά σου και καλύτερα να πας τότες σε MSI.

η MSI ειδικά σε nforce 3 είναι γενικώς καλή στα bios update

βγάζει αρκετά συχνά ενώ αν ασχοληθείς και μπεις στο forum τους βρίσκεις εύκολα πολλά νέα beta

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Ασ'τα π0υστικα! Εσυ θα επαιρνες DFI 754...:devil:

Χαχαχα, η chaintech δεν θα αλλαξει για αλλη 754.:cool: Πραγματικα θελω να γυρισω σε via και η asus μου αρεσει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Ποτε αναμενεται? Infos?

ενδεχομενος να τα εχεις δει

http://www.ocworkbench.com/2004/epox/9nda3+/g1.htm

http://www.epox.com/USA/article.asp?id=1770

αλλα απο οτι βλεπω δεν πρεπει να δεχετε τον 3500+

ημερομινια περιμενουμε αφου καθηστερη και αυτη.

http://www.pcstats.com/releaseview.cfm?releaseID=1146

απλα ας περιμενουμε λιγο να την δουμε κ αυτην. διοτι στο 754 ηταν πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

καλούτσικο φαίνεται το Epoxάκι, 3500+ παίρνει αφού λέει up to 3600+ (κάτι που φυσικά δεν ισχύει για 2 επεξεργαστές βγάλαν mobo). Οι τάσεις είναι απαράδεκτες για EPOX γενικά δε φαίνεται κάτι ιδιαίτερο σε δυνατότητες OC.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

καλούτσικο φαίνεται το Epoxάκι, 3500+ παίρνει αφού λέει up to 3600+ (κάτι που φυσικά δεν ισχύει για 2 επεξεργαστές βγάλαν mobo). Οι τάσεις είναι απαράδεκτες για EPOX γενικά δε φαίνεται κάτι ιδιαίτερο σε δυνατότητες OC.

ναι ενταξη θελει mod στανταρ οπως και το 754

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.