Jump to content



sabertooth 990fx r2 προβλημα


sobi

Recommended Posts

καλησπερα!

ανοιγω αυτο το θεμα για να μου πειτε και εσεις αν γνωριζετε κατι η εχετε τυχον το ιδιο προβλημα με μενα...

πριν κανενα μηνα αγορασα την εν λογω μητρικη..

τοποθετηθηκε πανω στο κουτι και ολα καλα...περασαμε λογισμικο και αρχισα να στηνω το μηχανημα με προγραμματα κλπ..

καθως λοιον καθομουνα αρχισα να αντιλαμβανομαι κατω απο τις μνημες εναν θορυβο ο οποιος εμοιαζε με coil whine..

ο συγκεκριμενος θορυβος λοιπον δεν ηταν σταθερος σε συχνοτητα και ουτε με καποιες διεργασιες οπως παραδειγμα scroll του ποντικιου γινοταν πιο εντονος η κατι παρομοιο με οσα εχουν αναφερθει κατα το παρελθον..

πακεταριστηκε λοιπον και πηγε πισω στο καταστημα (egate) οπου ο υπαλληλος οταν του ανεφερα τον ορο coil-whine με κοιταγε σαν χανος...

μου την αλλαζουν μετα απο εναν μινι διαπλικτισμο γιατι μου ελεγαν θα την αφησετε και σε 4-5 εργασιμες θα την παρετε πισω..

παιρνω και την δευτερη και αυτη τα ιδια...

με την μονη διαφορα οτι στις 2 ωρες λειτουργιας πεθανε η καρτα ηχου...

αλλαγη λοιπον και της δευτερης και τωρα εχω την τριτη sabertooth r2 η οποια μετα απο 2 εβδομαδες αρχισε να κανει και αυτη τα ιδια μονο που πλεον τον ηχο τον ακουω και μεσα απο τα ηχεια οταν τα δυναμωσω ..

εχω κοιταξει ξανα και ξανα αν ειναι θεμα αλλου hardware αλλα δεν κατεληξα σε κατι παρα μονο στην μητρικη...

εχει κανεις παρομοιο προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.