Jump to content



Packard Bell EasyNote LS11HR-025GE Mystery


jayfrog

Recommended Posts

Specs. Basic

CPU: i3-2310m

Radeon: 6650m,1GB VRAM

Ram: 4Gb 1066 (8giga @ 1333 update)

HDD: 500 GB 5400 rpm

Os: Win 7 ulti x64

Βασικα απο το Λαπτοπακι εχω 2 ερωτησεις,

Πως γινεται ενα λαπτοπ του 2006 να κανει πιο γρηγορο boot απο το δικο μου?

Εκεινο εχει εναν Ιντελ c2d@ 2gh? 2 Giga Ram Win 7 x86.

Και το μυστηριο που Δεν καταλαβαινω καν γιατι γινεται τουτο, μοναχα υποψιες

Λοιπον, Ειναι το Απλο game LoL το οποιο το παιζει ανετα το Λαπτοπ μου ακομα κ σε Max Settings(No shadow)

Αλλα μερικες φορες και οχι Παντα και ανευ Graphic settings (Ultra low or High) κανει το κουφο και ριχνει τα FPS και κολαει καπως (παιζω σταθερα με 120 150 φρειμς, και μετα ξαφνικα χωρις λογο παει στα 25-45) και μετα απο λιγα λεπτα σε τυχαια σειρα μπορει 1 μπορει 4 μπορει 6 Τσακ, κ παλι ψηλα τα FPS.

Εκανα τα παντα, εβαλα 8γιγα ΡΑΜ αντι του 4γιγα που ειχε

Εκανα Φορματ

Εβαλα το Cache program Eboostr με 8γιγα SD card στο Cache και αλλα 2γιγα απο την Ραμ στο cache του Eboostr Ολα αυτα βελτιωσανε την κατασταση αρκετα Δηλαδη το κανει λιγοτερο τακτικα και επανερχεται πιο γρηγορα αλλα γιατι το κανει Δεν εχω ιδεα ουτε καποιο pattern μπορω να βρω τι με προγραμματα απο πισω τι χωρις τι λιγα τι πολλα τιποτα.

Θερμοκρασιες απο CPU GPU ειναι τελειες κατα την αλλαγει των FPS Ο δισκος Δεν φορτωνει αρχεια ουτε ζοριζεται.

Ακομα και τα τελευτεαι ΒΙΟΣ εβαλα. Ε τωρα αν καποια μερα παρω SSD Δεν ξερω αν αλλαξει κατι (το μπουτ σιγουρα) για το ΛοΛ. καμια Ιδεα? Εκτος τυπικες-Protocol Ιδεες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικα το προβλημα ειναι το HyperMemory και τωρα που εχω 8 γιγα Ραμ γραφει στο Catalyst Memory size 4854 Hyper Memory grrrrrrrr 1giga Vram εχει ομως

Καμια ιδεα πως να το απενεργοποιησω+? Δοκιμασα με τα Ατι Τραυ τοολσ, αλλα Βγαζει Artifacts στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.