Jump to content



ερωτηση για corel 11 και γενικα για corel


zyx

Recommended Posts

την ωρα μιας "βαριας" εργασιας μας βγαζει το μυνημα "out of memory" με αποτελεζμα αν δεν εχει γινει save να χανουμε την δουλεια. και ειναι πολυ συμαντικο για μενα γιατι χανουμε υπερβολικη ωρα. ξερεται καποιον τροπο να το λυσουμε?:help: :giveup: :help:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν μεγαλώνατε τον χώρο του scratch disk; Πρέπει να πείτε στο πρόγραμμα μέσα από τις ρυθμίσεις πόσο χώρο να χρησιμοποιεί από τον δίσκο ως εικονική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Στο κανει συνεχεια?

'η σε συγκεκριμενο αρχειο..?

ποση ραμ και ποσο Page file εχεις?

και το σημαντικοτερο...

στο corell 10 και στο Ilustrator πως αντιδρα το

αρχειο? κρεμαει και εκει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

to corel κάνει αυτόματα backup ανα διαστήματα (με όνομα αρχείου backup of filename)

κάπου πρέπει να ρυθμίζεται η συχνότητα

Αφού έχεις κάνει save την πρώτη φορά νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

to corel κάνει αυτόματα backup ανα διαστήματα (με όνομα αρχείου backup of filename)

κάπου πρέπει να ρυθμίζεται η συχνότητα

αυτο δεν το καταλαβα. που το κανει back up?

@cherryman που βρισκετε αυτο το scratch disk?

@Zarras εχω 1γιγα page file εχω 1000 με 1000 . και στο 10 τα ιδα κανει το Ilustrator δεν το δουλευο καθολου

Link to comment
Share on other sites

αρα το out of mem. ειναι ακυρο....

snif snif...μου μυριζει χτυπημενο αρχειο....

δες το και σε ενα αλλο μηχανημα....

αν 8ες στειλε μου το μια να το δω εδωπερα να το δω σε Ilustrator&corel ...

παντως το αρχειο μαλλον ετζασε....

κατι αλλο μπακαλε μεν, πιανει δε (καμια φορα)

κανε copy paste τα παντα σε ενα new document και δες την συμπεριφορα του

παντως δοκιμασε σε ενα αλλο pc

Βρε πουλακι μου γιατι χρησιμοποιεις το βρωμο-corell

Aδoβe illustrator και πασης ελλαδος!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου χτυπημενο αρχειο δεν ειναι. γιατι το φτιαχνουμε επι τοπου. ειναι πιστευο καποια ρυθμησει στο corel. copy paste δεν γινετε γιατι κολαει ολο το corel. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι κανα export αλλα δεν μου κανει. save αν το προσπαθεισο παιζετε καμια φορα το κανει καμια οχι. ειμαι σιγουρος οτι κατι αλλο παιζει εκτος αν ειναι bug.

ισως να ειναι καλυτερο αλα αυτο μαθαμε αυτο δουλευουμε. thanks παντος. το αρχει δεν στο στελνο γιατι σου λεο δεν ειναι το συγγεκριμενο αρχειο αλλα γενικα οταν ειναι κατι μεγαλο tif η κανα τρελο jpg.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

αυτο δεν το καταλαβα. που το κανει back up?

@cherryman που βρισκετε αυτο το scratch disk?

@Zarras εχω 1γιγα page file εχω 1000 με 1000 . και στο 10 τα ιδα κανει το Ilustrator δεν το δουλευο καθολου

Αφού σώσεις την πρώτη φορά την εργασία σου, τότε το πρόγραμμα ανά τακτά χρονικά διαστήματα σώζει σε δεύτερο αρχείο την εργασία σου με όνομα "backup_of_onoma_pou_exeis_dosei_esy.cdr"

To page file εννοούσα κι εγώ, αλλά αφού λες ότι είναι οκ αυτό, δοκίμασε πάντως να του δώσεις μεγαλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.