Jump to content



modded closed watercooling loop


automatos

Recommended Posts

καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα ολους !

Καινουργιος στο φορουμ σας με αρκετες ερωτησεις

εχω μια ερωτηση σχετικα με closed watercooling loops δηλαδη ετοιμα κλειστου τυπου συστηματα κυριως επεξεργαστη που περιλαμβανουν ψυγειο μονο ή διπλο το waterblock και αντλια. οπως της corshair h80-h110 coolermaster water 2.0 pro/extrem kraken x60 κλπ πηρε το ματι μου σε αυτο το βιντεο [ame=http://www.youtube.com/watch?v=o3GxBj-DDn0]Water Cooling Gaming Build Guide Feat. Silverstone TJ10 & Swiftech H220 Linus Tech Tips - YouTube[/ame] οτι μπορεις να "επεμβεις" σε αυτο το συστημα να προσθεσεις τα δικα σου κομματια, απο μονο ψυγειο και ενα gpu block ακομα.

ερχομαι και ρωταω εγω αυτο μπορει να γινει μονο στο συγκεκριμενο συστημα της swiftec ή σε ολα ?

Μου δειχνει πολυ πιο ευκολο το να επεμβεις σε ενα τετοιο συστημα παρα να αρχισεις απο το 0 σε ενα custom οπου θα γινουν σιγουρα λαθη ειτε απο fittings .blocks ισως κλπ

τα κλειστου τυπου συστηματα εχουν βαλβιδα για γεμισμα οπως αυτο ? ενδιαφερομαι περισσοτερο για το h110 και το kraken x60 μιας και ειναι 2χ140

λαμβανω υποψην μου οτι οι αντλιες που εχουν πανω τους δν ειναι για πολλα -πολλα κ καταπονουντε αν βαλεις στην εξισωση ενα gpu block και ενα ψυγειο (εστω και μονο) ακομα αλλα και παλι με σχεδον 250 euro εχεις ψυξει αποτελεσματικα cpu/gpu και γτ οχι chipset μητρηκης με ενσωματεμενο block (asus ramp v αν δν κανω λαθος ή asrock OC formula)

Σας ευχαριστω για το χρονο σας κ ελπιζω να μην σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι για να αγορασεις ενα η110 ή χ60 ειναι καλυτερα να μην επεμβεις , αν θες επεκτασιμοτητα καλυτερα να πας κατευθειαν σε custom υδροψυξη , ενα καλο μπλοκ μια καλη αντλια [d5,laing ddc] και ψυγεια αναλογως με το κουτι που εχεις και τι θελεις να ψυξεις , ρακορ και σωληνες δεν μπλεκεις απλα παιρνεις τις ιδιες διαστασεις πχ [13/10 3/8]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.