Jump to content



Nvidia GTX Titan: εντυπώσεις/μετρήσεις/απορίες/overclocking/issues κοκ


Recommended Posts

Τελικά έβγαλα γραμμή. Εχει δουλέψει κανείς με κάρτες gigabyte?? παλιά είχαν κάτι θέματα με ασυμβατότητες υπάρχουν ακόμα; Τις βρίσκω σε κομπλε τιμή και θέλω να δώ αν θα κλείσω η όχι.

μην φοβασε πλεον δεν εχουν 8εμα εχω 2 690 απο γιγαμπαιτ κιχ δεν εχουν κανει.ουτε εγω ημουν φαν τους αλλα ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τελικά έβγαλα γραμμή. Εχει δουλέψει κανείς με κάρτες gigabyte?? παλιά είχαν κάτι θέματα με ασυμβατότητες υπάρχουν ακόμα; Τις βρίσκω σε κομπλε τιμή και θέλω να δώ αν θα κλείσω η όχι.

Oποια μαρκα και να παρεις το ιδιο πραγμα ειναι απο τη στιγμη που ειναι φασον οι καρτες.. Εχω δει 580 asus να μην περναει τα 890mhz στον πυρηνα και twintech 580 να παιζει 980mhz.

Γενικα οτι σου κατσει ειναι.

Αν τις βρισκεις σε καλη σχετικα τιμη παρτες αφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Μαστορα μου, όλες οι EVGA Titan εχουν (και θα εχουν για πολυ καιρο ακομα) ενδειξη "Limit 1 per household". Πως κατάφερες (αν οντως εχουν γινει shipped) να παρεις 2?

ΥΓ: αυριο αν προλαβω θα ποσταρω καμια 300αρια γραφικες, ψιλο-ολοκληρωσα τα τεστς για μαξ σταθερο OC χωρις αυξηση mv και εχω να δειξω και μια-δυο περιπτωσεις ανεξηγητου θροτλιν (power/temp ενδειξεις μικροτερες απο τα targets)

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Μαστορα μου, όλες οι EVGA Titan εχουν (και θα εχουν για πολυ καιρο ακομα) ενδειξη "Limit 1 per household". Πως κατάφερες (αν οντως εχουν γινει shipped) να παρεις 2?

ΥΓ: αυριο αν προλαβω θα ποσταρω καμια 300αρια γραφικες, ψιλο-ολοκληρωσα τα τεστς για μαξ σταθερο OC χωρις αυξηση mv και εχω να δειξω και μια-δυο περιπτωσεις ανεξηγητου θροτλιν (power/temp ενδειξεις μικροτερες απο τα targets)

Τωρα αν μπεις στο site εχουν ελευθερωσει απο το πρωι δηλαδη δεν ειναι οι απλες αλλα οι sc οι απλες εχουν limit 1 και αφου τσακω8ηκα μεσο email τους για το μπερδεμα με την paypal τι να σου πω

το 8εμα ειναι οτι μου εχουν χρεωσει 2 κανονικα.Λες να μου χρεωσαν 2 και να μου στειλουν 1 λιγο απι8ανο μου φαινεται

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν μπεις στο site εχουν ελευθερωσει απο το πρωι δηλαδη δεν ειναι οι απλες αλλα οι sc οι απλες εχουν limit 1 και αφου τσακω8ηκα μεσο email τους για το μπερδεμα με την paypal τι να σου πω

Δεν βλεπω να εχουν ελευθερωσει τιποτα, αλλο αν φαινεται στην λιστα με ολες τις καρτες, οταν μπεις στην περιγραφη της καθε καρτας το οριο παραμενει:

EVGA | Products

EVGA | Products

EVGA | Products

EVGA | Products

lol, τι να πω, αν οντως σου ερθουν 2 θα εισαι ο μοναδικος ανθρωπος στον πλανητη που εγω εχω ακουσει/διαβασει οτι τα καταφερε.

Τ

το 8εμα ειναι οτι μου εχουν χρεωσει 2 κανονικα.Λες να μου χρεωσαν 2 και να μου στειλουν 1 λιγο απι8ανο μου φαινεται

Partial refund για την μια καρτα, σιγα τα αβγα. ;)

Ή ακυρωση της παραγγελιας και πληρες refund αλλα δεν βλεπω τον λογο να το κανουν αυτο. Μπλέξιμο παντως δεν ειναι, ειναι 1+1=2 τα πραγματα. ;)

Αλλα με status "Shipped" φαινεται μυστηριο...αντε, παγκοσμια πρωτια... ;)

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να εχουν ελευθερωσει τιποτα, αλλο αν φαινεται στην λιστα με ολες τις καρτες, οταν μπεις στην περιγραφη της καθε καρτας το οριο παραμενει:

EVGA | Products

EVGA | Products

EVGA | Products

EVGA | Products

lol, τι να πω, αν οντως σου ερθουν 2 θα εισαι ο μοναδικος ανθρωπος στον πλανητη που εγω εχω ακουσει/διαβασει οτι τα καταφερε.

ναι οκ τωρα το ειδα και εγω το θεμα ειναι

πως γινεται να μου χρεωνουν κανονικα 2 και να μου ερ8ει 1 παιζει αυτο?γιατι με βαλατε σε σκεψεις τωρα

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ τωρα το ειδα και εγω το θεμα ειναι

πως γινεται να μου χρεωνουν κανονικα 2 και να μου ερ8ει 1 παιζει αυτο?γιατι με βαλατε σε σκεψεις τωρα

Οχι ρε μαστορα, αν νομιζουν εκεινοι οτι υπάρχει "issue" υποθετω οτι θα σε ενημερωσουν. Μην τρελλαθουμε κιολας...

Τωρα την εκανες την παραγγελια?

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια εχει γινει απο προχτες το βραδυ ειχε κολλησει καποιο θεμα με το paypal μου και απο εκεινη την ωρα ασχολιομουν με το να στελνω email στην evga και στο paypal ,τελικα βρε8ηκε η λυση.Σημερα το πρωι μου ενεκριναν την παραγγελια και μεχρι τις 18.00 το απογευμα ειχε γινει και shipped αφου πρωτα με ενημερωσαν με mail οτι εχουμε καλα νεα και μεχρι το απογευμα 8α εχετε και το οrder id οπως και εγινε.....αφου πρωτα μου ειπαν οτι πηραν το οκ απο την it team τους η οποια εδρευει στην Αμερικη.Αυτα μου στειλαν

Link to comment
Share on other sites

Nικο λιγο ακομα να αργουσες θα βγαζαμε amber alert! :hehe:

Παντως μπορεις να κανεις 2 account στην evga με διαφορετικες διευθυνσεις κτλ αλλα να πληρωσεις με την ιδια paypal και στις δυο.

Τελικα 2 θα σπυ στειλουν?

Link to comment
Share on other sites

Nικο λιγο ακομα να αργουσες θα βγαζαμε amber alert! :hehe:

Παντως μπορεις να κανεις 2 account στην evga με διαφορετικες διευθυνσεις κτλ αλλα να πληρωσεις με την ιδια paypal και στις δυο.

Τελικα 2 θα σπυ στειλουν?

ξερω εγω ρε Χρηστο τι να πω λεω 2 και 8ελω να πιστευω εφοσων ενεκριναν την παραγγελια μου και με ρωτησαν αν 8ελω να την προχωρησω και με χρεωσαν κανονικα το ποσο που ειδες πως μπορουν να μου στειλουν μια(ειχε προηγη8ει χωσιμο απο μερια μου με mail γιατι δεν τραβαγαν τα χρηματα απο paypal για να μου τελειωσουν την παραγγελια)

Link to comment
Share on other sites

Nικο λιγο ακομα να αργουσες θα βγαζαμε amber alert! :hehe:

looooooooool, καλοοοοοοοοοοοοοοο... :hehe:

Οχι βρε, δεν ειχα συνεχομενο διαθέσιμο χρονο (οποτε φυσικα καταλαβαινεις οτι παρόλου που εχω στησει μετρημενα 32 παιχνιδια ακομα δεν εχω καταφερει να παιξω) οπότε συνεχισα τα "πειραματα" αλλά τα εκανα τελειως σε στυλ bits and parts. Οπότε αντι να ποσταρω μισα πειραματα είπα να μαζεψω πραμα πρώτα (και ακομα δεν ξεκινησα, φακ), να σας τα πρήξω μια και καλη... ;)

Αρχίζω και γλυκοκοιτάω προς bios μερια παντως (μονο ανεβασμενο TDP όλα τα υπολοιπα μου κανουν), σε κανένα θροτλαρισμα ανεξηγητο ή οχι δεν εχει πεσει η συχνοτητα κατω απο το 1Ghz αλλα ρε παιδι μου πολύ "κλειστη" ειναι, μια γιοσιμουρα την θελει... ;)

Link to comment
Share on other sites

παντος οταν ημου στο site της evga στο καλα8ι μου ασχετα που ελεγε για ενα κομματι περιορισμο εγω πατησα 1 κομματι και μετα το συν+ και μου δεχτηκε 2 κανονικα και μετα συνεχισα κανονικα προς την πληρωμη και τα σχετικα 8α δουμε την τριτη με τεταρτη που λογικα 8α ειναι εδω αν εχω ενα η δυο.Μπορει να εχω και τριτο ετσι οπως παει αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

με το order id μπορω να δω τι παιζει αν υπαρχει ενημερωση για 2 κομματια η 1?

Λογικα οτι λεει το invoice μαν...του φουστη αν θεωρησουν οτι υπαρχει το οποιοδήποτε "θεμα" θα σε ενημερωσουν αμεσα. Τωρα να εχεις κανει την παραγγελια απο προχθες και να μην πηρε κανενας χαμπαρι οτι εχεις βαλει 2 στην παραγγελια μαλλον χλωμο, τι να πω.

Μην αγχωνεσαι παντως μαν, best case scenario σου ερχονται 2, παγκόσμια πρωτια, ποσταρεις φωτογραφιες των Titan με σημαια το invoice, ποστ στο ocn και σε κανουν επιτιμο Τιτανοπλανηταρχη, ο ΤιτανοΡαμπό που τα εβαλε με το συστημα (πολιτικη της EVGA lol) και νικησε... :hehe:

Worst case scenario σου ερχεται μια αλλα σε βεβαιω οτι αν γινει αυτο πολυ πριν σου ερθει θα σου εχουν στειλει email ή θα εχει γινει refund η μια κοκ. Τα χρηματα σου παντως δεν τα χανεις σε καμια περιπτωση, μην αγχώνεσαι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι παντως μαν, best case scenario σου ερχονται 2, παγκόσμια πρωτια, ποσταρεις φωτογραφιες των Titan με σημαια το invoice, ποστ στο ocn και σε κανουν επιτιμο Τιτανοπλανηταρχη, ο ΤιτανοΡαμπό που τα εβαλε με το συστημα (πολιτικη της EVGA lol) και νικησε... :hehe:

Worst case scenario σου ερχεται μια αλλα σε βεβαιω οτι αν γινει αυτο πολυ πριν σου ερθει θα σου εχουν στειλει email ή θα εχει γινει refund η μια κοκ. Τα χρηματα σου παντως δεν τα χανεις σε καμια περιπτωση, μην αγχώνεσαι... ;)

αχχαχαχαχ αυτο και αν ηταν καλο:-O

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.