Jump to content



Nvidia GTX Titan: εντυπώσεις/μετρήσεις/απορίες/overclocking/issues κοκ


Recommended Posts

Κυρίες και κύριοι, σε αυτό το θρεντ μπορουμε να γράφουμε τις εντυπώσεις μας, να ποστάρουμε τις όποιες μετρήσεις μας, γνωσεις/εμπειριες/αποτελέσματα για OC, ενδεχομένως issues που υπάρχουν ή θα προκυψουν, χρησιμες πληροφορίες που θα μας βοηθησουν να λυσουμε τις όποιες απορίες μας κλπ κλπ οκ, το πιάσατε, το βουλώνω... :baby:

Αν γίνεται να αποφευχθεί το flame και το όποιο τρολάρισμα θα είναι ευχής έργο, ευχαριστώ προκαταβολικά. ;)

Οκ, τώρα κανονικά ΚΑΚΩΣ "ξεκινω" εγω μιας που έχω επισημα χρήσει ώς πρώτο Τιτανιομάχο/Τιτανιάρη τον φίλτατο [MENTION=10015]csaris[/MENTION] (αντε ακομααααα? :jester: ο λαός απαιτει SLI!!!) αλλα τέεεεελος πάντων...

Οκ, δεν ειμαι της πρακτικης να τραβαω φωτος και βιντεος στο ξεπακεταρισμα, λολ, για μενα ο μηνας του μελιτος με τα υλικα δεν υφισταται.

Τραβηξα 2 βιντεακια, ενα κατα την διαρκεια τρεξιματος Crysis2 timedemo loops (αυτο τραβηχτηκε για το σιτ εντ γκιγκλς) και άλλο ενα για να φύγει το αγχος στους ιδιοκτήτες Asus Gene V και Noctua D14 σχετικα για το πόσο κοντά ειναι η καρτα γραφικών με την γομαροψύκτρα ("λάστιχα" αντι για τα μεταλλικα φαν κλιπς στην περιπτωση μου), παρτε τα για τον χαβαλε.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=YCnaIS_X9Ik]Testing GTX Titan - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=U3brVVTx_ro]Asus Maximus Gene V, Noctua D14, GTX Titan close fit... - YouTube[/ame]

Οι πρωτες πρωτες παρατηρήσεις/εντυπωσεις απο την EVGA GTX Titan SC.

*Οι βίδες της συγκεκριμενης καρτας είναι ολες τυπου philips (υποθετω οτι ενδιαφερει τα παιδια που θα πεταξουν τις δικες τους κατευθειαν στο νερο ή θα κανουν αλλες επεμβασεις)

*Το Idle power consumption ειναι γυρω στα 14W (στην πριζα, αυτη ηταν η προσαυξηση στο συστημα μου).

*Απο θερμοκρασίες Idle 28C (ambient 21C) στις 1200rpms περιπου με το μαμα fan profile. Δεν ακουω τιποτα. Οι μινιμουμ στροφες φαινεται οτι ειναι το 30%.

H συγκεκριμενη κάρτα παιζει by default απο την μανα της χωρις κανεις να πειραξει απολυτως τιποτα στα 1058Mhz/1.15V (μιλαμε παντα για boostαρισμενη συχνοτητα).

Για τους ανθρωπους που θεωρουν οτι υπαρχει σχέση OCability και ASIC παραθέτω:

attachment.php?attachmentid=55627&stc=1&d=1365233973

Επειδη είμαι ανθρωπος των σπηλαιων (ex-Fermi user) και δεν ειμαι εξοικιωμενος με το GPU Boost, με την μια εγιναν στην καρτα μερικα δοκιμαστικά για να δω πως θροτλαρει με το Power/Temp. που φτανει το Power και σε τι θερμοκρασιες παιζει χωρις να πειραξω το μαμά fan profile.

Για να μην χάσω την μπάλα εγιναν unlinked τα Temp/Power.

Μερικες λουπες timedemo Crysis 2 με τις default ρυθμισεις μου εδειξαν οτι πρωτον η θερμοκρασια αγγιζε τους 80C και φυσικα καθε φορα που γινοταν αυτο επεφτε ενα μικρο τσικ η συχνοτητα. Temp target στους 85C και παπαλα (το μαξιμουμ που ειδα σε μερικες 10αδες λουπς αν θυμαμαι καλα ηταν 82C). Αλλη λυση θα ηταν να φτιαξω καστομ φαν προφαϊλ πιο επιθετικό αλλα ειναι πολυ νωρις για μενα να ασχολουμαι με τετοια και δεν εχω χρονο, αυτα οταν ασχοληθω με OC.

Εφόσον ξεφορτώθηκα τον κοφτη λογω θερμοκρασιας συνεχισα να τρεχω μερικες λουπες για να παρακολουθήσω το Power. Σε κάποια runs, για τουλαχιστον μια φορα σε καθε λουπα το Power ξεπερνουσε το 100% οπότε ενα πολυ μικρο συντομο τσικ χαμηλωμα στην συχνοτητα και παλι εκει που ήταν. Αυξηση του Power στο 106% και τελειωσε και αυτο.

Το Priority το έβαλα στο Temperature γιατι τουλαχιστον φαινεται πιο ευκολο να το ελεγξω.

attachment.php?attachmentid=55628&stc=1&d=1365235126

Με αυτες τις ρυθμισεις σε εμενα τουλαχιστον και σε αυτα που δοκιμασα, η συχνοτητα ήταν flat line (σε καποια timedemos ειναι τοσο flatline που δεν ξεχωριζεις τα runs μεταξυ τους, λολ)

Οι επομενες εικονες ειναι οτι κατεγραψε το EVGA Precision, καθε timedemo ετρεξε για 10 φορές. Αφησα τις εικονες μεγάλες για να μπορειτε να εστιάσετε χωρίς να σας βγαινουν τα ματια σε όποιες μετρήσεις θελετε.

Crysis 2, Central Park, 10 runs (μαξιμουμ τιμη Power 101% παρακαλω, αν οι ρυθμισεις ηταν μαμα θα ειχαμε μινι θροτλακι)

attachment.php?attachmentid=55629&stc=1&d=1365235337

Crysis 2, DownTown, 10 runs (μαξ Power 102%)

attachment.php?attachmentid=55630&stc=1&d=1365235337

Crysis2, Timessquere, 10 runs .

attachment.php?attachmentid=55631&stc=1&d=1365235775

Για το GPU utilization ΔΕΝ φαινεται να ειναι θεμα bottleneck, δοκιαμσα τον 2600Κ και στα 3.4Ghz και στα 4.7Ghz οποτε ετσι ειναι τα παιχνιδια (γμτ, δεν ειχα κρατησει τα αντιστοιχα απο την GTX580, φακ ιτ)

post-58-1416077216,4762_thumb.jpg

post-58-1416077216,5078_thumb.jpg

post-58-1416077216,5447_thumb.jpg

post-58-1416077216,5982_thumb.jpg

post-58-1416077216,6453_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Warhead, ambush, 10 runs

attachment.php?attachmentid=55632&stc=1&d=1365236510

Warhead, avalanche, 10 runs

attachment.php?attachmentid=55633&stc=1&d=1365236567

Warhead, frost, 10 runs

attachment.php?attachmentid=55634&stc=1&d=1365236618

Crysis, benchmark_gpu, 10 runs

attachment.php?attachmentid=55635&stc=1&d=1365236683

Crysis, Harbor, 10 runs

attachment.php?attachmentid=55636&stc=1&d=1365236737

Αυτα προς το παρον απο εμένα, OC και τα ρεστα οταν βγαλει η Nvidia κανα νεο driver που συμφωνα με αυτη θα υπολογιζεται σωστα το power κλπ κλπ...μην τεσταρω παλι διπλες και τριπλες φορες...και αν καποιος εχει στο νου του κανενα βαρυ και ασηκωτο παιχνιδι με timedemos (να βαλω μερικες λουπες και να μην στηθω στο γραφειο) ας ριξει σήμα... ;)

ΒΤW Βγήκε το EVGA Precision X 4.1.0 παιδες (δεν εχω προλαβει να το δοκιμασω, δεν ξερω πότε θα το κανω)...

Χθες τελειωσα το διαβασμα για το GPU Boost 2.0, για να ειμαι σιγουρος οτι δεν μου εχει ξεφύγει τιποτα (ειπαμε, αρχαικός ex-Fermi user here λολ)...

Καποια στιγμή θα μελετήσω και το K-Boost, ενδιαφέρον φαίνεται, με profiles επαιζα ουτως ή άλλως παντα στις vga (=όταν θέλω OC, επιλέγω το profile που εχω φτιαξει για την περισταση, οι καρτες δεν τρεχουν ποτε 24/7 OC μόνο οταν το "χρειαζομαι")...δεν ειχα χρονο να το δοκιμάσω χθες αλλα και παλι για να λεω την μαυρη αληθεια, δεν υπαρχει λογος μεχρι να ξεκινησω το OC...

Και τωρα, προς το παρόν σας αφήνω στα βελούδινα Τιτανοχέρια του [MENTION=10015]csaris[/MENTION] ... ;)

Θα τα πούμε παιδες... ;)

EDIT: 2-3 πραγματακια ακομα

1)Επειδη το wattομετρο ειναι μονιμα συνδεδεμενο στο συγκεκριμενο pc, wattage-wise οταν ετρεχε τα runs μου θύμησε πολυ την GTX580 μου (οταν ηταν στοκ ετσι? Γιατι οταν ηταν η 580 ετρεχε στα στα 950, αστο καλυτερα, λολ)

2)Προφανως απολυτα ησυχη δεν ειναι η καρτα, οκ εγω εχω open bench case, καποιος που θα την εχει σε κλειστο κουτι θα την ακουει λιγοτερο ή καθολου. Οχι δεν ειναι ουτε φασαριόζα μεχρι τις στροφες που εφτασε τουλαχιστον με το μαμα φαμ profile. To sound profile ειναι ενδιαφερον παντως...μαλλον ως "whooooooshhhhhhhh" θα το χαρακτηριζα, δεν με ενοχλει...

3)Ρε σαν πολυ πιο γρήγορα να πηγαιναν ολα στα runs, σαν να εβλεπα μικι μαους ηταν, λολ...αυτο το πραγμα πρεπει να εχει double score σε σχεση με την 580 μου..wtf...

post-58-1416077216,6844_thumb.jpg

post-58-1416077216,7213_thumb.jpg

post-58-1416077216,7583_thumb.jpg

post-58-1416077216,8026_thumb.jpg

post-58-1416077216,8779_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Eυκολα ο πρωτος στην Ελλαδα!:agree::beer:

Και για μερικους απιστους Θωμαδες που ελεγαν οτι η καρτα δεν κλοκαρει, δεν κανει, δεν ρανει, στα μαμα της η SC παιζει στα 1058mhz! Στο ocn για 24/7 ολοι τις εχουν 1150mhz τουλαχιστον.

2 και σημερα για την 1η, 4 και σημερα για τη 2η!

:suicide::crazy:

Link to comment
Share on other sites

Eυκολα ο πρωτος στην Ελλαδα!:agree::beer:

Για Titan, οχι...εχω μιλησει με ανθρωπο σε συγκεκριμενο μαγαζι που ειχε εδω και καιρο Titan στις λιστες του αλλα ποτε ετοιμπαραδοτη. Προπωλημενες/προπαραγγελιες το συγκεκριμενο μαγαζι εχει πουλησει ήδη 3 και εχει και αλλες κλεισμενες παραγγελιες.. ;)

Για SC ισως αλλα χου γκιβς ε φακ, right? Εεεεεεεε, Τιτανιάρη??? :jump:

Και για μερικους απιστους Θωμαδες που ελεγαν οτι η καρτα δεν κλοκαρει, δεν κανει, δεν ρανει, στα μαμα της η SC παιζει στα 1058mhz! Στο ocn για 24/7 ολοι τις εχουν 1150mhz τουλαχιστον.

Περιμενε γιατι στο OCN απο τους 100 χρηστες που εχουν 1,2,3,4 Titan ειναι ζητημα αν βρεις 5-6 καρτες που ακομα να παιζουν με stock bios, οι περισσοτεροι με πειραγμενα παιζουν και αλλαζουν/δοκιμαζουν modded bios σαν να μην υπαρχει αυριο, λολ... ;)

(Αντε ρε Nvidia, φερε τους drivers!!! :nerd: )

2 και σημερα για την 1η, 4 και σημερα για τη 2η!

:suicide::crazy:

Ε-ε-ερχεται!!! :jester:

EDIT: πηρα και την 5αετη εγγυηση, περιμενω τον κωδικο για το 3dMark (καλα φεσμένο το εχω αλλα τελος πάντων, τα βαριεμαι αυτα τα benchmarks).

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω εδω! αν και την sc δεν την έχω βάλει πάνω και δεν θα τη βάλω μέχρι να παραλάβω το μπλόκι της!

Χαίρομαι πολύ που δεν Trottlάρει καθόλου η κάρτα σου Freedom ακόμα και όταν έφτασε 81 βαθμούς....στρώνει η κατάσταση φαινεται.

Μια διόρθωση μόνο πάνω στο θέμα με τις βίδες. Κυκλοφορεί και μια παρτίδα με Torqx 6 . Αυτή ήταν η πρώτη πρώτη η οποία throttlare αρκετα στο OCN. Εμένα έχει Philips και εσένα έχει Philips από ότι πόσταρες. Απλά περιμένω αν πετύχει κανείς Torqx να δω αν ισχύει το θέμα του Throttling.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που δεν Trottlάρει καθόλου η κάρτα σου Freedom ακόμα και όταν έφτασε 81 βαθμούς....στρώνει η κατάσταση φαινεται.

Μα δεν γινοταν να θροτλαρει εφόσον ανεβασα το Temp target... ;)

To ιδιο ακριβως αν απλα ανεβαζα τις στροφες του ανεμιστήρα ουτως ώστε να μην φτασει στο δεδομενο temp target. ;)

Μια διόρθωση μόνο πάνω στο θέμα με τις βίδες. Κυκλοφορεί και μια παρτίδα με Torqx 6 . Αυτή ήταν η πρώτη πρώτη η οποία throttlare αρκετα στο OCN. Εμένα έχει Philips και εσένα έχει Philips από ότι πόσταρες.

Δεν βλεπω καμια διορθωση, αναφερόμουν καθαρα στο δικό μου κομματι SC, γνωριζοντας ακριβώς οτι οποιαδήποτε Titan ανεξαρτητως εταιριας μπορει να ερθει με οτι βίδες να'ναι... ;)

(εκει πηγαινε το "της συγκεκριμενης καρτας" ;) )

Απλά περιμένω αν πετύχει κανείς Torqx να δω αν ισχύει το θέμα του Throttling.

Επειδη πολλοι κλαιγονται, θροτλιν ΘΑ ΕΧΕΙΣ κανονικα αν χτυπησεις τοιχο σε εναν απο τους 2 (δεν ξερω αν υπαρχουν περισσοτεροι) κοφτες, power και temp. Το ξερουμε, το ηξεραν οσοι την αγορασαν, ακομα περισσοτερο ξερουν πως παει η δουλεια με το GPU Boost οι χρήστες της 6χχ σειρας (απλα με ενα μη ρυθμιζομενο τοιχο στους 70C αν δεν κανω λαθος, εδω τουλαχιστον μπορουμε να το παμε μεχρι τους 94C).

Αρχικα οι περισσοτεροι που κλαιγονται φαινεται να το κανουν αναφερομενοι στο OC. Αν ομως όντως η Nvidia δείχνει ραπαριες στο Power τότε καλα κανουν και γκρινιαζουν. Γιατι οταν βλεπεις πχ max power 100%, εχεις ρυθμισει το ταβανι στα 106% και η θερμοκρασια ειναι πολυ πιο κατω απο τον κοφτη και βλεπεις να μην "καθεται" η συχνοτητα (με σταθερο φορτιο τουλαχιστον) στην θεση της γιατι τοτε δεν μπορεις να εξηγησεις το γιατι θρτοτλαρει...

Λιγοτεροι (ισως επειδή λιγοι την αφήνουν στα default? Δεν ξερω) φαινεται να παραπονιουνται για μη εξηγισιμο θροτλιν σε default κατι που ισως (ελπιζω) να ειναι αυτο που η ιδια η Nvidia εχει ανακοινωσει για το fix στους νεους drivers.

Τωρα, επειδή μιλαμε για δυναμικο OC, προσωπικά δεν θα ημουν 101% οτι η καρτα με καποια προγραμματα δεν θροτλαρει, για αυτο ψαχνω για καποιο παιχνιδο-timedemo βαρυ και ασηκωτο, πιο βαρυ τουλαχιστον απο αυτα που δοκιμασα εγω. Αν θροτλαρει και το θεωρουμε παραξενο μαλλον θα οφειλεται σε λαθος ενδειξη του Power (αν δεν μας παραμυθιαζει τελειως η Nvidia).

Για να δουμε...

ΜΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! ;)

ΥΓ: ενα παλουκαρι ειπε οτι η δικια του θροτλαρει default στο 3dmark11, κατσε να τραβηξω μερικες λουπες οταν εχω ωρα...

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

δεν την έχω βάλει πάνω και δεν θα τη βάλω μέχρι να παραλάβω το μπλόκι της!

Και συγνωμη βεβαια γουστα ειναι αυτα, αλλα θες να πεις οτι θα βγαλεις αυτο το κομψοτεχνημα ψυκτρας για να βαλεις μπλοκ υδροψυξης;;:fie::shout::flag:

ΟΧΙ ρε φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15972]Staba[/MENTION] , καταλαβα γιατι εγραψες για 81C...καποιοι αναφέρουν οτι ψιλοθροτλαρουν στους 80 καταρχήν. Περιμενε να στησω 3dmark11 για να το ψαξουμε... ;)

ΥΓ: λαμακιουλες η Nvidia ε? lol :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Και συγνωμη βεβαια γουστα ειναι αυτα, αλλα θες να πεις οτι θα βγαλεις αυτο το κομψοτεχνημα ψυκτρας για να βαλεις μπλοκ υδροψυξης;;:fie::shout::flag:

ΟΧΙ ρε φιλε!!

Να συμπληρωσω οτι καλα θα ηταν να κανεις ολες τις απαραιτητες(?) δοκιμες πριν βγαλεις αερα και μπεις σε νερο. Φυλαγε τα ρουχα να εχεις τα μισα λενε ;)

Link to comment
Share on other sites

@Staba , καταλαβα γιατι εγραψες για 81C...καποιοι αναφέρουν οτι ψιλοθροτλαρουν στους 80 καταρχήν. Περιμενε να στησω 3dmark11 για να το ψαξουμε... ;)

ΥΓ: λαμακιουλες η Nvidia ε? lol :whistle2:

Δεν θα στο κάνει φαντάζομαι. Γιατί μερικοι και αφου ανεβασαν σε 85 και 95 την θερμοκρασια και 106 το power target, η τατιάνα τους δεν πηρε χαμπάρι και στους 80 τσουπ throttle ακόμα και κάτω από τα στοκ ρολογια.

Link to comment
Share on other sites

Και συγνωμη βεβαια γουστα ειναι αυτα, αλλα θες να πεις οτι θα βγαλεις αυτο το κομψοτεχνημα ψυκτρας για να βαλεις μπλοκ υδροψυξης;;:fie::shout::flag:

ΟΧΙ ρε φιλε!!

pavlina+3.jpg

Δεν μπορώ το πρασινο.....

Έγινε επεξεργασία από Staba
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα στο κάνει φαντάζομαι. Γιατί μερικοι και αφου ανεβασαν σε 85 και 95 την θερμοκρασια και 106 το power target, η τατιάνα τους δεν πηρε χαμπάρι και στους 80 τσουπ throttle ακόμα και κάτω από τα στοκ ρολογια.

Περιμενε, τρεχω το 3ο session, κατι γινεται, ελαχιστο θροτλιν που ουτε καν φαινεται στην γραφικη (ναι παρακολουθω real time, γκρρρρρρ, το μισω αυτο!!!) και δεν φαινεται να σχετιζεται με την θερμοκρασια...σε λιγο θα ποσταρω γραφικες και παρατηρησεις...

Link to comment
Share on other sites

Ποοοοοοοοοοοοοοολυ ενδιαφερον... ;)

Session #1: 3dMark13, FireStrike, Test 1 (σορυ παιδες εχασα το μετρημα πρεπει να ειναι πανω απο 10 λουπες)

Settings:

attachment.php?attachmentid=55650&stc=1&d=1365268064

Γραφική:

attachment.php?attachmentid=55651&stc=1&d=1365268064

Σχολια: καποιες φορες υπήρχε στιγμιαια πτωση απο τα 1058Mhz στα 1045Mhz (loool). Ειναι τόσο μικρη η πτώση και τοσο στιγμιαια που δεν φαινεται καν στην γραφικη. Αυτο το τεστ παντως είναι οτι πιο ακραιο εχει τρεξει μεχρι στιγμης η Titan (107% max power? lol)

Session #2: 3dMark13, FireStrike, Test 2 (εχμμμμ, παλι εχασα το μετρημα γιατι ημουν κολλημενος στο Πρεσιζιον, πρεπει να ειναι πανω απο 10 λουπες)

Settings:

attachment.php?attachmentid=55652&stc=1&d=1365268064

Γραφική:

attachment.php?attachmentid=55653&stc=1&d=1365268064

Σχολια: καρφωμενη στα 1058Mhz, mild test...

Session #3: 3dMark13, FireStrike, Test 1 (οσο χρειαζεται για να φτασει τουλαχιστον στους 81C και να δω αν τα 17Mhz τα χανει και πριν αυτη την θερμοκρασια)

Settings: (ιδια με του session #1)

Γραφική:

attachment.php?attachmentid=55654&stc=1&d=1365268064

Σχολια: yeap, αυτα τα 17Mhz αρχίζει να τα χάνει απο την στιγμη που παταει τους 81C. Παλι η πτωση δεν φαινεται στην γραφικη οποτε πήγα κατευθειαν το ποντικι ακριβως την πρωτη φορα που αγγιξε τους 81C. Ενδιαφερον...

ΥΓ1: μα 17 ολοκληρα Mhz??? Τα λεφτα μου ρεεεεεεεεεε!!!! lol :jester:

ΥΓ2: οχι αυτο το φαινομενο δεν παρατηρηθηκε στα Crysis, Warhead, Crysis2. Οταν τελειωνε το τεστ ελεγχα τις γραφικες κατα μηκος, δεν παρατηρησα τιποτα.

post-58-1416077218,7591_thumb.jpg

post-58-1416077218,9275_thumb.jpg

post-58-1416077219,4668_thumb.jpg

post-58-1416077219,7711_thumb.jpg

post-58-1416077220,193_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

:T: μια μικρή διόρθωση (γιατί είδα αρχικά mark11 και μηδενικό throttle.. και κάτι δεν μου κόλλαγε.. ;)) Mark"13".

Περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον το (πραγματικό)Mark11 1ο τεστ να δω πόσο throttling έχει.

Link to comment
Share on other sites

3dMark11:

attachment.php?attachmentid=55658&stc=1&d=1365271632

Graphics Test 1:

attachment.php?attachmentid=55660&stc=1&d=1365271777attachment.php?attachmentid=55659&stc=1&d=1365271734

Η πρωτη πτωση στα 1045Mhz συμβαινει πολυ πριν τους 80C (αριστερα) όπως και η δευτερη πτωση στα 1032Mhz. H τρίτη και μεγαλυτερη πτώση (και η μαξιμουμ σε ολο το τεστ) ειναι στα 1019Mhz. Πιο κατω δεν παει (κλασσικα ξεχασα να τραβηξω screen capture).

Graphics Test 2:

attachment.php?attachmentid=55661&stc=1&d=1365272040

Μια πτώση μονο στα 1045Mhz και αυτή πολυ πιο πριν απο τους 80C.

Κοινο και των 2 ειναι οτι χτυπανε και 108% max Power...

Στο 2011 δεν νομιζω να σχετιζεται με την θερμοκρασια και ειδικα με το threshold των 80-81C

Εννοειται οπως φαινεται και στις γραφικες οτι δεν μενει σε καμια απο τις ενδιαμεσες συνχοτητες για πολυ, ανεβοκατεβαινει...μου φαινεται οτι απο εδω και περα θα τα γραφω σε βιντεο, λολ, ειλικρινα ειναι πολυ πιο ευκολο... ;)

post-58-1416077221,4075_thumb.jpg

post-58-1416077221,614_thumb.jpg

post-58-1416077221,6496_thumb.jpg

post-58-1416077221,7692_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.