Jump to content



Αγορά modem / router


moviesmania

Recommended Posts

Έχω έναν Crypto/ F360 στην αρχή αργούσε το browser κολλούσαν οι σελίδες

Τώρα μου κάνει συνέχεια disconnect και από ότι κατάλαβα μαλών πάει , μας αφήνει χρόνους

και σαν ταχύτητα που δίνει μηδαμινή για double play 24 mb forthnet

Μια και δεν με ενδιαφέρει το wi fi ο υπολογιστής είναι desktop και δίπλα στην πρίζα τηλεφώνου θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο modem / router αξιόπιστο

budget 100 euro + η γραμμή δεν είναι isdn

Κάθε πρόταση σεβαστή

Link to comment
Share on other sites

Netgear Wireless ADSL Modem/Router N300 Annex A DGN2200 - Ασύρματα ADSL Modems - plaisio.gr και τα μυαλα στα καγκελα!!!.Περα απο την πλακα παρα πολυ καλο ρουτερ για τα λεφτα του κλειδωνα παρα πολυ ψηλα και εαν του περασεις και custom firmware μπορεις να πειραξει την δυναμη- ενταση του wifi και το snr (δηλαδη την ταχυτητα που συγχρονιζει- κλειδωνει)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..φιλέ [MENTION=29772]moviesmania[/MENTION] ειναι ανάλογα τι budget διαθέτεις..επειδη και εγώ ειμαι ενας ευτυχής κάτοχος της σειρας Netgear DGN..και συγκεκριμένα του 2000 ειναι τέλειο αν και παλιό μοντέλο..

Και εγώ θα σου πρότεινα να πας σε αυτο οπως και ο [MENTION=3579]TheoV[/MENTION]

Netgear Wireless ADSL Modem/Router N300 Annex A DGN2200 - Ασύρματα ADSL Modems - plaisio.gr

Για τον μονο λόγο οτι σου μένουν λεφτά στην άκρη...

Και αν θελεις να αξιοποιήσεις στο full της γραμμη σου αλλα και το modem σου..

Ενα βασικο να μπορέσεις να κλειδώσεις σε μεγαλυτερα mb..

Και δευτερο εφοσον σου περισευουν χρηματα απο το αρχικο budget αλλαξε την καλωδίωση με κάτι καλύτερο ;)

Θάνος

Link to comment
Share on other sites

Και αν θελεις να αξιοποιήσεις στο full της γραμμη σου αλλα και το modem σου..

Ενα βασικο να μπορέσεις να κλειδώσεις σε μεγαλυτερα mb..

Και δευτερο εφοσον σου περισευουν χρηματα απο το αρχικο budget αλλαξε την καλωδίωση με κάτι καλύτερο ;)

Θάνος

τη εννοείς με το αλλαξε την καλωδίωση με κάτι καλύτερο ?

ευχαριστώ

Το modem/router τα σπάει ίσως ο ενθουσιασμός ίσως το ψυχολογικό θα δήξει στην πορεία αν όντος το αξίζει πηρά τελικά το

Netgear Wireless ADSL Modem/Router N600 Annex A DGND3700 - Ασύρματα ADSL Modems - plaisio.gr

c908eb248822981.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ..οτι εφοσον χρησιμοποιεις τον σταθερο απο οτι γραφεις..

Ψάξου για ενα καλό ethernet cable..η αν εχεις μαγαζι κοντα να στο κάνει ακριβώς στα μέτρα σου ετσι ώστε να βελτιστωποιήσεις τις δυνατότητες του Modem..

Οπως και τα καλώδιο τηλεφωνου μεχρι modem..

Ειναι μια επένδυση Max 10ευρό που θα βοηθήσει..χαμένη δεν πάει ;)

Link to comment
Share on other sites

καλωδιωση δεν χρειαζεται να αλλαξει εκτος και εαν εχει προβληματα που δεν οφειλονται στον παροχεα (συχνες αποσυνδεσεις λογο φαγωμενου ταλαιπωρημενου τηλεφωνικου καλωδιου κτλ,κατι σπανιο δηλαδη εκτος και εαν εχεισ σκυλι ¨)) οποτε διαλεξε και παρε dgn 2200 h 3700 και τα δυο καλα ειναι μην το κουραζεις παρε ενα και κατσε να το χαρεις :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφέρει modem πήρε ^^

Ενα καλώδιο απο ενα απλό λυγισμα του μπορεί να προκαλεστεί φθορά-ζημια στην λειτουργία του..

Δεν νομιζω οτι στα 120ευρό που έδωσε θα υπαρξει θέμα στα 5ευρο να αλλαξει 2καλώδια..σιγά ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.