Jump to content



6650m Hypermemory problem


jayfrog

Recommended Posts

Πως μπορω να απενεργοποιησω το hypermemory?

Λοιπον, Ειναι το Απλο game LoL το οποιο το παιζει ανετα το Λαπτοπ μου ακομα κ σε Max Settings(No shadow)

Αλλα μερικες φορες και οχι Παντα και ανευ Graphic settings (Ultra low or High) κανει το κουφο και ριχνει τα FPS και κολαει καπως (παιζω σταθερα με 120 150 φρειμς, και μετα ξαφνικα χωρις λογο παει στα 25-45) και μετα απο λιγα λεπτα σε τυχαια σειρα μπορει 1 μπορει 4 μπορει 6 minutes Τσακ, κ παλι ψηλα τα FPS.

Το ιδιο προβλημα ειχανε και αλλα ατομα καποιοι που το απενεργοποιησαν και λυθηκε αλλοι δεν καταφεραν να το απενεργοποιήσουνε οπως εγω

Το ati tray tools Βγαζει Artifacts στην οθονη.

Catalyst Memory size 4854 Hyper Memory.

Ιδεες? Registry Trick?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω το hypermemory?

Λοιπον, Ειναι το Απλο game LoL το οποιο το παιζει ανετα το Λαπτοπ μου ακομα κ σε Max Settings(No shadow)

Αλλα μερικες φορες και οχι Παντα και ανευ Graphic settings (Ultra low or High) κανει το κουφο και ριχνει τα FPS και κολαει καπως (παιζω σταθερα με 120 150 φρειμς, και μετα ξαφνικα χωρις λογο παει στα 25-45) και μετα απο λιγα λεπτα σε τυχαια σειρα μπορει 1 μπορει 4 μπορει 6 minutes Τσακ, κ παλι ψηλα τα FPS.

Το ιδιο προβλημα ειχανε και αλλα ατομα καποιοι που το απενεργοποιησαν και λυθηκε αλλοι δεν καταφεραν να το απενεργοποιήσουνε οπως εγω

Το ati tray tools Βγαζει Artifacts στην οθονη.

Catalyst Memory size 4854 Hyper Memory.

Ιδεες? Registry Trick?

Tα μεγαλα frame drop ειναι κατα 99% οταν μαζευετε πολυς κοσμος και εχει δραση στο lol 5v5 κτλ δοκιμασε να ριξεις setting η καρτα σου ειναι σχετικα αδυναμη

Link to comment
Share on other sites

Tα μεγαλα frame drop ειναι κατα 99% οταν μαζευετε πολυς κοσμος και εχει δραση στο lol 5v5 κτλ δοκιμασε να ριξεις setting η καρτα σου ειναι σχετικα αδυναμη

Γιατι δεν διαβασες ολα αυτα που εγραψα?

Αλλα μερικες φορες και οχι Παντα και ανευ Graphic settings (Ultra low or High)

Δηλαδη παιζω σε High επιλογες γραφικων, κανω μαχες οταν μαζευετε πολυς κοσμος και παει ανετα σφαιρα (>70 φραμες) Ενω αλλες Τυχαιες στιγμες με τερμα low settings που αν δν κανει την μαμουνια μου βγαζει 280Φραμες, ξαφνικα το πεταει στα 40 και μενει εκει μεχρι να περασει καποια ωρα η κανω 2-3 αλτ ταβ

οποτε παμε στο 1% ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.