Jump to content



Πρόταση CPU Υδρόψυξη


Element79

Recommended Posts

Γεια σε όλους τους TheLaber's

Θέλω να αλλάξω cooler CPU έχω αυτή τι στιγμή την ZALMAN CNPS9900... http://www.chip.de/ii/8/8/6/7/2/4/2/ee8275526b2f2aa2.jpg

Και είμαι ανάμεσα σε δυο(2) Υδρόψυξη μια είναι η Thermaltake Water 2.0 Extreme https://www.skroutz.gr/s/2245610/Thermaltake-Water-2-0-Extreme.html?from=account_favorites

Και η άλλη είναι η Corsair Hydro Series H100i Extreme Performance https://www.skroutz.gr/s/2618897/Corsair-Hydro-Series-H100i-Extreme-Performance-CPU-Cooler.html?from=account_favorites

Κουτί έχω το THERMALTAKE Level 10 GT Snow Edition

Ποια μου προτείνετε?

Εγώ πάω προς μεριά Corsair αλλά και η Thermaltake πιστεύω ότι και αυτή καλή είναι!!

post-13775-1416077328,4818_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την Corsair γνωρίζω κάποια παιδιά που νομίιιιιιζω, είχαν κάποια θεματάκια... Ασήμαντα, αλλά είχαν... Για ρώτα τους: [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION]

Φιλος απο οτι με ειπε ο Lazy Dog παμε για Corsair ειναι ποιο καλυτερη,βασικα και εμενα η Crosair με αρεσε αλλα ειπα με το κουτι που εχω μηπως κατσει καλυτερα η Thermaltake!!

Αλλα πιστευω και οι 2 ειναι ιδιες σε διαστασεις μονο που η Thermaltake ειναι λιγο ποιο παχια..

:bye:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς την νέα σειρά υδρόψυξης που έρχετια απο την Thermaltake??

Thermaltake Water 3.0 series

Έρχεται σε 3 εκδόσεις..μια με μονο λεπτο ψυγειο..μια με μονο παλι λιγο ποιο χοντρο..και μια με διπλό..

Thermaltake Announces Water 3.0 Line of AIO CPU Coolers | techPowerUp

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς την νέα σειρά υδρόψυξης που έρχετια απο την Thermaltake??

Thermaltake Water 3.0 series

Έρχεται σε 3 εκδόσεις..μια με μονο λεπτο ψυγειο..μια με μονο παλι λιγο ποιο χοντρο..και μια με διπλό..

Thermaltake Announces Water 3.0 Line of AIO CPU Coolers | techPowerUp

Σε τι τιμη βλαινει η Thermaltake Water 3.0 series ?

Και εγω απο την αρχι που σκέφτηκα για υδροψυξη ειπα για Thermaltake γιατι εχω το κουτι το Thermaltake Level 10 GT και ειπα θα καθιση κουτι Thermaltake case + Thermaltake ψυξη αλλα απο οτι βλεπω η Crosair ειναι ποιο καλυτερη πιστευω..

Και εστι με ειπανε ολα τα παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ρωτησα εναν φιλο μου που εχει μαγαζι που επισκευαζει Υ/Π και συνεργαζεται με Info Guest γιατι απο οτι ειδα στο Skroutz την Corsair την εχει 108€ αν μπορεσει και μου την φερει την Corsair Hydro Series H100i Extreme Performance και με την δωσει με δοσεις μαλλον αυτην θα παρω!!

Link to comment
Share on other sites

Από όσα διαβάζονται λέγονται οι τιμές θα παίζουν από τα 70 ευρό έως τα 155..

Ανάλογα πάντα με το ποιο μοντέλο θα διαλέξεις..

Τώρα όσο αφορά το αν θα καταλήξεις σε Corsair η Thermaltake παίζουν και μεγάλο ρόλο οι γνώμες και για τα 2 μοντέλα δεν λέω...

Για την H100 έχω διαβάσει αρκετά θέματα σχετικά με προβλήματα που είχαν σχετικά με τον θόρυβο της αντλίας με αρκετά rma από ελληνικά φορουμ σχεδόν τα ποίο πολλά...

και δεν θα ήθελα π.χ να πάθω κάτι παρόμοιο και να τρέχω με rma η άλλες πατέντες..

Εγώ δεν θα έπαιρνα την h100 π.χ...άποψη μου βέβαια...

Θα πήγαινα σε κάτι ποιο κλασικό.. από corsair βέβαια αλλά το κάτωθι μοντέλο..

Και αυτό γιατί έχω πολλούς γνωστούς που την έχουν χωρίς κανένα πρόβλημα...

(p.s : δεν θέλω να πω ότι ντε και καλά η h100 Θα σου βγάλει πρόβλημα έτσι..προς θεού..)

Corsair Hydro Series H80 High Performance Liquid CPU Cooler | Skroutz.gr

Μία καλή αναβάθμιση από αέρα σε νερό...και με καλή μεταπολιτική αξία αν θελήσεις κάποτε να την δώσεις και να περάσεις σε custom υδρόψυξη..

Άποψή μου πάντα για την Η100 Κάποιος άλλος μπορεί να πει ακριβώς το αντίθετο..

Πάντως αν θες την γνώμη μου ψάξε στο γοογλη αλλά και σε foroum για review και των 2..και δες θετικά-αρνητικά σχόλια και για τις 2..βαλτα κάτω..δες τι σου κάνει και τότε επέλεξε..

Τέλος..αν έχεις όρεξη και διάθεση περνάς απευθείας σε μια custom Υδρόψυξη πάνω κάτω σχεδόν με τα ίδια χρήματα..όπου με αυτήν την λύση έχεις περιθώριο μέσα στον χρόνο αν θελήσεις να αλλάξεις κάτι στην ψύξη όπως άλλη αντλία άλλο μπλοκ κτλ :)

http://www.skroutz.gr/s/2824440/Alphacool-NexXxoS-Cool-Answer-240-LT-ST.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω σε H80 coller κοιταω σε ποιο μεγαλη Υδρόψυξη δλδ την H100i οχι την H100!!

Γιατι το κουτι μου εχει πισω fan 140mm και αν βαλω H80 παμε σε fan ποιο μικρο μετα!!

Αλλα εχω παραγγείλει 2 fan της COUGAR ενα σε 140mm με μπλε led για πισω και ενα 120mm παλι της COUGAR σε μπλε led φωτισμο..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.